Про це повідомляє Delo.ua з на посиланням на інформацію видання The Verge, передає Центр журналістських розслідувань.
Ці компанії зможуть позмагатися за гроші агентства, всього понад 2,6 млрд дол, надаючи послуги з доставки наукових вантажів або техніки на поверхню Місяця.
У список NASA потрапили Lockheed Martin, Astrobotic, Moon Express, Masten Space Systems, Deep Space Systems, Draper, Intuitive Machines, Orbit Beyond і Firefly Aerospace. У останньої – українське коріння.
Компанія створена на базі Firefly Space Systems, яку в 2017 році викупив і перезапустив український підприємець і засновник Noosphere Ventures Максим Поляков.
Firefly Aerospace розробляє легкі транспортники для доставки вантажів на навколоземну орбіту. Її головний офіс знаходиться у США, а R&D-центр (науково-дослідний і дослідно-конструкторський центр) підприємства відкрився у Дніпрі. Там розробляють електрореактивних двигун і супутник. Компанія ще не проводила тестові або комерційні пуски – перші випробування намічені на 2019 рік, коли вона отримає доступ до космодрому.

Проект концепції ракети-носія з апаратом для спуску на Місяць від Firefly Aerospace Фото: nasa.gov
Програма CLPS стане першим кроком на шляху до повторної відправки людини на Місяць. Відповідну директиву президент США Дональд Трамп підписав в грудні 2017 року. З тих пір NASA розробляє складний план по втіленню її в життя. Малі наукові апарати, створені і запущені приватними компаніями, повинні розширити уявлення про доступні на Місяці ресурси. Наприклад, відшукати лід, який стане в нагоді для створення ракетного палива. Протестовані на апаратах технології зможуть створити повноцінний пілотований спусковий модуль. Також в планах агентства – споруда орбітальної станції Gateway, яка послужить своєрідним аванпостом для астронавтів і кораблів, які подорожують до Місяця.