УПЦ МП має змінити назву із зазначенням на приналежність до РФ – закон

Верховна Рада проголосувала за проект закону №5309 згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до РФ.

За це рішення проголосували 240 народних депутатів, передає Центр журналістських розслідувань.

Після голосування представники «Опозиційного блоку», які виступали проти перейменування, вимагали переголосування проекту закону, проте спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що закон ухвалений.

Згідно з документом, релігійна організація (об’єднання), яка є частиною іншої структури, керівний центр якої знаходиться в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала територію України, зобов’язана у своїй повній назві відображати відповідну приналежність.

Зокрема, як зазначили у своїх виступах нардепи, УПЦ МП має змінити назву на Російська православна церква в Україні.

Також вони висловлювали думку про те, що представники російської церкви не мають право вести діяльність у зоні бойових дій, зокрема, щоб не передавати агресору інформацію про українські війська.

У документі повідомляється, що метою закону є забезпечення державної безпеки та суверенітету України, а також забезпечення суспільства повною та достовірною інформацію.

У четвер під Верховною Радою зібрались на мітинг-молебень понад тисяча представників Української православної церкви Московського патріархату ,які протестували проти перейменування.

У листопаді предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, Київський патріархат звернеться до Верховної Ради з проханням ухвалити закон про зміну назви Української православної церкви (Московського патріархату) на «Російську православну церкву» в Україні.

Раніше новообраний предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що після Об’єднавчого собору митрополит Онуфрій буде тільки митрополитом Російської православної церкви в Україні.

Як повідомлялось, 15 грудня в Києві пройшов Об’єднавчий собор українського православ’я за участю ієрархів трьох українських православних церков, який ухвалив рішення про створення єдиної православної Церкви в Україні. Її предстоятелем був обраний митрополит Переяславський та Білоцерківський УПЦ КП Епіфаній (Думенко).

Згідно Статуту, затвердженому на Об’єднавчому соборі, офіційна назва нової автокефальної церкви – Православна Церква України, а титул її Предстоятеля – Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine