Затонуле біля Туреччини судно перевозило вугілля, можливо, добуте в ОРДЛО – МінТОТ

Затонуле 7 січня в Чорному морі біля узбережжя Туреччини судно VOLGO BALT 214 під прапором Панами з членами екіпажу-українцями на борту, яке раніше заходило в порти окупованого Криму, перевозило вантаж вугілля, можливо, добутого на окупованих територіях окремих районів Донецької і Луганської областей (ОРДЛО).

Судно VOLGO BALT 214 Фото: MarineTraffic.com

Про це повідомляє міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МінТОТ), передає Центр журналістських розслідувань.

«Вантажне судно VOLGO BALT 214 під прапором Панами, що зазнало аварії та затонуло біля берегів Туреччини, перевозило вугілля з порту Азов (Російська Федерація) до порту Самсун (Туреччина). Цей російський порт в Ростовській області часто використовується для незаконного вивезення вугілля з частини окупованого Донбасу до портів Туреччини та інших країн», – йдеться у повідомленні.

У міністерстві зауважили, що за даними моніторингових систем для суден VOLGO BALT типу «річка-море» аварії за таких погодних умов є передбачуваними.

«Зауважимо, що до літа 2017 року судно ходило під російським прапором, змінивши його на 2 місяці на прапор держави Сент-Кіттс і Невіс, а в подальшому з серпня 2017 року – на прапор Панами», – додали в МінТОТ.

Посол України в Туреччині Андрій Сибіга повідомив у мікроблозі Twitter, що семеро врятованих членів екіпажу судна VOLGO BALT 214 – громадян України перебувають у лікарні міста Самсун.

Він також опублікував список врятованих моряків: Шевчук Станіслав, Мільніченко Павло, Геращенко Олег, Ільченко Євгеній, Яценко Євген, Скачко Денис, Будко Тетяна.

«Консул разом із представниками української громади відвідав у лікарнях Самсуна всіх потерпілих моряків – стан задовільний, тримаються бадьоро, допомога надається. Вдячний турецьким рятувальникам – моряків врятовано після 5 годин перебування у крижаній воді – справжнє диво. Близькі на зв’язку», – написав дипломат.

Як повідомлялось, 7 січня в Чорному морі біля узбережжя Туреччини під час шторму розломилось навпіл та затонуло судно VOLGO BALT 214 (IMO: 8841644) під прапором Панами з вантажем вугілля, яке в 2014-15 рр. заходило в закриті Україною порти окупованого Криму. Капітан та старпом судна – громадяни Азейбарджану, решта 11 моряків – громадяни України. Внаслідок катастрофи загинули капітан, старпом та ще четверо членів екіпажу. Семеро моряків врятовані береговою охороною Туреччини.

За інформацією порталу BlackSeaNews, судно VOLGO BALT 214 (IMO: 8841644) типу «річка-море» збудоване в 1978 році. Належить турецькій фірмі ORBITAL SHIP MANAGEMENT CO Block B, Apartmani 13, Nadide Sokak 110, Mehmetnezihiozmen M, Gungoren, 34169 Istanbul, Turkey.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine