Міносвіти створило для мешканців Криму і Донбасу додаткові умові реєстрації у ЗНО

Міністерство освіти і науки України, а також Український центр оцінювання якості освіти створили додаткові умови реєстрації та участі мешканців окупованих Криму і Донбасу у зовнішньому незалежному оцінюванні, зважаючи на ситуацію, що становить загрозу для життя та здоров’я таких громадян.

Фото: Facebook Український центр оцінювання якості освіти

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Українського центру оцінювання якості освіти.

Як зазначається, учасники антитерористичної операції, особи, які мешкають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, міста Севастополь або на території Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, зможуть зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні з 5 лютого до 25 березня 2019 року, а також з 3 до 20 травня 2019 року (для участі в додатковій сесії).

Додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено з 26 червня до 12 липня 2019 року.

Лише громадяни з неконтрольованих територій, які не мають можливості відправити документи для реєстрації поштою, повинні в установлений строк надіслати скан-копії фотокартки та інших необхідних документів на електронну адресу відповідного регіонального центру.

Якщо особа не може вказати адресу в Україні для отримання поштового повідомлення, інформація про результати реєстрації надсилається на її електронну адресу. В такому випадку сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання зберігаються в регіональному центрі. Їх можна забрати в будь-який зручний час або отримати безпосередньо в пункті проведення зовнішнього оцінювання під час проходження першого тестування.

Щоб взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні цьогорічним випускникам, які проживають на непідконтрольних українській владі територіях, достатньо бути зарахованим за будь-якою формою навчання (денна, вечірня, дистанційна, екстернатна тощо) у загальноосвітньому закладі на території України. Детальніше про порядок отримання документа про повну загальну середню освіту можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України.

Рекомендації щодо реєстрації для участі в ЗНО розміщено в розділі «Процедура реєстрації».

На сайті «Доступна освіта» громадської організації можна знайти безкоштовні відеоуроки з української мови і літератури, історії України, інших предметів, перегляд яких не потребує реєстрації. Крім іншого, тут розміщено покрокові інструкції щодо отримання документів про освіту державного зразка, здобуття вищої освіти за спрощеною процедурою, а також перелік освітніх програм тощо.

Окрім того, з метою забезпечення доступу до отримання освіти для абітурієнтів з непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, територій вздовж лінії розмежування та Криму активну інформаційну кампанію проводить ГО «Фонд «Відкрита політика».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів