РФ пропонувала штабу Трампа свій план щодо Донбасу через Дерипаску – ЗМІ

Новини

Російський олігарх Олег Дерипаска може бути відсутньою ланкою в розслідуванні спеціального прокурора США Роберта Мюллера про змову між кампанією Трампа та Кремлем під час передвиборної кампанії 2016 року.

Про це пише газета The Guardian з посиланням на джерела, передає Центр журналістських розслідувань.

2 серпня 2016 року голова виборчого штабу Трампа Пол Манафорт обговорював з росіянином Костянтином Килимником — його «добрим помічником, який, імовірно, мав зв’язки з російською розвідкою», вигідний Росії план врегулювання конфлікту на Донбасі. Їх переговори відбулися через кілька днів після того, як Килимник у Москві зустрівся з Олегом Дерипаскою — «олігархом і близьким радником президента Росії Володимира Путіна».

Перед зустріччю, Килимник написав Манафорту по електронній пошті, що йому «треба проінформувати його про зустріч з Дерипаскою». Він повідомив, що «провів кілька годин з людиною, який кілька років тому презентував вам найбільшу банку чорної ікри». У листі говорилося, що Дерипаска просив передати Манафорту «кілька важливих повідомлень». Дерипаска міг виконувати роль сполучної ланки, яка транслювала інтереси Кремля.

За підсумком, тодішній керівник штабу Трампа Манафорт і Килимник обговорювали варіант відповідного Кремлю плану врегулювання конфлікту на сході України. Зазначається, що вони обговорювали такі плани «більше одного разу».

«Дерипаска є ключовим «підручним» і значущим олігархом в путінській олігархічній системі», – зазначив колишній глава операцій ЦРУ в Росії Стівен Холл.

Тепер Дерипаска може стати однією з ключових фігур розслідування Мюллера.

«Дані про зустрічі Манафорта з Килимником ставлять питання про те, чи збереже Мюллер і далі інтерес до Дерипаски в своєму розслідуванні», – заявив колишній федеральний прокурор Майкл Зельдін.

За його словами, плани Москви плани щодо України «могли бути для Кремля одним з інструментів, за допомогою яких РФ сподівалася домогтися припинення болючих санкцій, введених після анексії Криму в 2014 році».

Раніше команда спецпрокурора Мюллера надала суду додаткові докази неправди в показаннях Манафорта. За даними телеканалу CNN, Мюллер звинуватив Манафорта у неправдивих свідченнях про його контакти з Килимником.

Спецпрокурор Роберт Мюллер з 2017 року веде розслідування, яке покликане з’ясувати, чи можна говорити про російське втручання в американські президентські вибори. Серед іншого, перед ним стоїть завдання з’ясувати, чи була змова між штабом Трампа і Росією, в зв’язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей з близького кола президента США. Розслідування наближається до стадії завершення.

Нагадаємо, департамент Міністерства фінансів США з контролю за зовнішніми активами (OFAC) скасував санкції з компаній, пов’язаних з наближеним до російського президента Володимира Путіна олігархом Олегом Дерипаскою. Однак сам мільярдер залишиться у санкційних списках США.