Мінфін США зняв санкції з компаній російського бізнесмена Дерипаски, але не з нього

Новини

Департамент Міністерства фінансів США з контролю за зовнішніми активами (OFAC) скасував санкції з компаній, пов’язаних з наближеним до російського президента Володимира Путіна олігархом Олегом Дерипаскою. Однак сам мільярдер залишиться у санкційних списках США.

«Департамент Міністерства фінансів США з контролю за зовнішніми активами (OFAC) сьогодні скасував санкції на En + Group plc («En +»), UC Rusal plc («Русал») та АТ «ЄвроСібЕнерго» («ESE»), попереднє повідомлення, подане Конгресу 19 грудня 2018 року», – йдеться в повідомленні на сайті відомства, передає Центр журналістських розслідувань.

«Згідно з умовами виключення зі списку спеціально призначених громадян та заблокованих осіб («SDN-лист»), «Ен +», «Русал» та «ЕСЕ» зменшили прямий та непрямий пакет акцій Олега Дерипаски в цих компаніях та перервали його контроль. Ця акція гарантує, що більшість директорів рад En + та Rusal будуть незалежними директорами – включаючи американських та європейських осіб – які не мають ділових, професійних або сімейних зв’язків з Дерипаскою або будь-яким іншим SDN, а незалежні американці голосують блок акцій En +.

Компанії також погодилися на безпрецедентну прозорість казначейства в їхніх операціях шляхом проведення великих, поточних вимог до аудиту, сертифікації та звітності. Усі санкції на Дерипаску продовжують діяти», – йдеться в повідомленні на сайті відомства.

У жовтні уряд США заморозив активи російського бізнесмена Олега Дерипаски, в тому числі його особняки в Нью-Йорку і Вашингтоні.

6 квітня цього року США ввели нові санкції проти російських олігархів і компаній, в тому числі – проти Дерипаски і компанії Rusal. До кінця цього ж дня в результаті санкцій стан російського мільярдера скоротилося на $ 957 млн. 4 травня в зв’язку з введеними санкціями Надвоїцькій алюмінієвий завод почав працювати «на склад».

 Центр журналістських розслідувань звірив оновлені санкційні списки OFAC міністерства фінансів США та РНБО України, і знайшов 40 «несинхронізованих» російських компаній та 25 «забутих» прізвищ російських державних діячів та бізнесменів.

Об’єднана компанія «Русал» (Объединенная компания «Русал»), що належить Олегу Дерипасці, присутня у списку РНБО, але з недостовірними даними: вказаний ІНН та інші реєстраційні дані належать компанії «Русский алюминий»,що є лише одною із дочірніх компаній, а адреса – компанії “Русал Норильск”, ліквідованій у 2014 році. Між тим у списку OFAC внесена зовсім інша компанія – United company RUSAL, зареєстрована у Джерсі. Крім того, до українського списку не внесені щонайменше шість компаній, які належать або контролюються Олегом Дерипаскою:

  • группа компаний Basic Element («Базовый элемент»)
  • ОАО «Агрохолдинг «Кубань»
  • ООО В-Finance
  • группа компаний “EN + Group PLC”
  • ОАО “Группа ГАЗ”

У відповідь на запит Центру журналістських розслідувань щодо невідповідності санкційних списків США та України з переліком невнесених компаній , у Раді національної безпеки і оборони повідомили, що  секретар РНБО Олександр Турчинов дав доручення  направити надану інформацію  для розгляду і належного реагування до Кабінету міністрів України та Служби безпеки України.