У Керчі зруйнована частина дамби сховища токсичних відходів – стоки йдуть в море

В окупованому Криму в Керчі незаконний видобуток отруйного піску з урочища Плавні на території Нижньо-Чурбашського хвостосховища призвів до руйнування частини дамби, яка перешкоджала потраплянню токсичних відходів у море.

Про це повідомляє керченське видання Керчь.ФМ, передає Центр журналістських розслідувань.

«Видобуток піску із Плавнів Нижньо-Чурбашського хвостосховища, незважаючи на обурення екологів, громадськості та правоохоронних органів, з кожним днем стає все більше … Тим страшніша пряма промивка піску, коли злив відбувається безпосередньо в канал, з’єднаний з морем. Таким чином, весь бруд від промивання і видобутку піску йде на міський пляж», – пише видання.

Також Керчь.ФМ з посиланням на інформацію місцевих лікарів вказує на підвищення хронічних бронхо-легеневих захворювань жителів селища Приозерного, який розташований поруч з хвостосховищем.

У листопаді 2016 року блогер з Керчі Костянтин Ходаковський розповсюдив інформацію про те, що токсичний пісок з дамби Нижньо-Чурбашського хвостосховища використовується на будівництві Керченського мосту.

У вересні 2018 року керівник прес-служби Керченського регіонального відділення «Кримського громадського руху «Антикорупційне бюро Республіки Крим» Михайло Меньшиков повідомив, що токсичний пісок з Нижньо-Чурбашського хвостосховища в Керчі, не дивлячись на судову заборону, добувають для будівництва об’єктів інфраструктури півострова і для вільної продажу населенню.

За його словами, балансоутримувач Нижньо-Чурбашського хвостосховища – Камиш-Бурунський металургійний комбінат задля погашення кредиторської заборгованості останні три роки проводить інтенсивний відбір морського піску з дамби хвостосховища на ділянці, яка розташована найближче до моря.

Руйнування дамби, стверджує Меньшиков, може призвести до масштабної екологічної катастрофи: токсичні елементи, які містяться у хвостосховищі, потраплять до моря та течіями будуть рознесені по всій акваторії та узбережжю, через що може загинути місцева флора і фауна.

Нижньо-Чурбашське хвостосховище використовувалося для збору відходів збагачення буро-залізнякових руд аглофабрики, дренажних вод фабрики випалу і дробильної фабрики Камиш-Бурунського залізорудного комбінату з 1968 по 1994 роки. Хвостосховище обмежено насипною піщаною дамбою, яка запобігає потраплянню шкідливих речовин у навколишнє середовище.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine