Суд скасував арешт майна фірми, яку пов’язували з екс-міністром Захарченком, бо не знайшов її зв’язку з ним

Новини
Екс-глава МВС України Віталій Захарченко Фото: Youtube Россия - Украина

Печерський суд Києва скасував арешт майна нідерландської компанії «Фонд Адміністративне бюро LVV», яку ЗМІ пов’язували з колишнім очільником МВС України Віталієм Захарченком, бо не знайшов підтвердження, що екс-міністр, який втік до Росії, є власником фірми.

Про це повідомляє видання «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 30 січня, передає Центр журналістських розслідувань.

Відповідно до тексту рішення суду, яке ухвалив суддя Віталій Писанець, представник компанії повідомив, що слідство не знайшло доказів на підтвердження зв’язку арештованого майна і його власника (фірми) та підозрюваного Віталія Захарченка. Зокрема, що майно є доходом від злочину і продано компанії з метою приховання злочину та уникнення конфіскації.

Встановлено, що інвестором Фонду є компанія з Британських Віргінських островів «Найджелт Брос Холдинг ЛТД» (Nygelt Bros Holding LTD). Бенефіціарним власником останньої є громадянин України, але це не Захарченко (ім’я та прізвище наразі невідомі). Суддя переконався, що доходи власника компанії задекларовані і це підтверджується довідками.

Суд взяв до уваги, що добросовісність набуття права власності нідерландською компанією «Фонд Адміністративне бюро LVV» на арештоване майно також було встановлене рішенням Дарницького районного суду Києва у цивільній справі. У межах цієї справи право власності на майно оспорювала іноземна компанія «Дакс Білдінг ДСС ЛТД».

Також враховано, що нідерландський фонд виграв позов до журналіста про захист честі і гідності. Раніше суд зобов’язав журналіста спростувати інформацію про зв’язок із Захарченком.

Відповідно до постанови Ради Європейського Союзу від 5 березня 2014 року до екс-міністра Захарченка мають бути застосовані обмежувальні заходи, зокрема заморожені всі грошові кошти та економічні ресурси, що належать йому чи перебувають під його контролем. До клопотання, адвокат компанії додав висновок нотаріуса Амстердама від 14 липня 2016 року і лист Міністерства фінансів Нідерландів від 5 лютого 2016 року, що на підставі даних, отриманих Загальною службою розвідки та безпеки Нідерландів, санкції, передбачені вказаною постановою до Фонду не застосовуються у зв’язку з відсутністю будь-якого зв’язку між компанією і Захарченком.

Відтак слідчий суддя, досліджуючи наявні докази, не знайшов взаємозв’язку між Захарченком і Фондом, а тому зробив висновок, що компанія-власник майна не має відношення до діяльності та злочинів, у скоєнні яких той підозрюється.

Майно було заарештовано у рамках справи про незаконне збагачення і відмивання грошей екс-міністра внутрішніх справ. Справу розслідує Департамент спецрозслідувань ГПУ. Загалом йдеться про 20 земельних ділянок, три будинки, квартиру і два машиномісця.

За даними Держархбудінспекції, дозволи на зведення будинку в селі Романків Київської області отримувала особисто Людмила Захарченко, дружина колишнього міністра.

Раніше повідомлялося, що, за даними ГПУ, через банк, пов’язаний із Захарченком, відмили 10 млрд грн.

Віталій Захарченко також є одним із підозрюваних у справі про розгін і вбивства учасників Революції Гідності. У 2014 екс-міністр виїхав до Росії.