ЄСПЛ переніс заплановані на 27 лютого слухання за позовом України проти РФ щодо прав людини у Криму

Європейський суд з прав людини (ЄСПЧ) ухвалив рішення про перенесення на невизначений наразі термін запланованих раніше на 27 лютого публічних слухань за позовом України проти Росії щодо порушення прав людини в окупованому Криму.

Європейський суд з прав людини Фото: globallookpress.com © Mateusz Wlodarczyk / ZUMAPRESS.com

Про це повідомляє видання Європейська правда з посиланням на прес-службу Суду, передає Центр журналістських розслідувань.

Причини такого перенесення в ЄСПЧ не уточнили, повідомивши лише про факт перенесення.

«Суд вирішив перенести слухання, які планувалися на 27 лютого», – заявили в суді. Також там наразі не коментують імовірну дату засідання. Сайт ЄСПЛ також повідомляє, що засідання «відкладене».

За інформацією видання, сторони суперечки вже отримали офіційне повідомлення про перенесення слухань. За даними співрозмовників ЄП, рішення про таке перенесення у настільки короткий час до засідання є безпрецедентним.

Варто зауважити також, що ще у п’ятницю, 1 лютого, така можливість не розглядалася – Суд вчергове підтвердив намір заслухати «кримську справу» та відкрив акредитацію журналістів.

Нагадаємо:

  • 4 лютого міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що перші слухання в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) за позовом України проти РФ щодо порушення прав людини в окупованому Криму відбудуться 27 лютого.
  • Наразі у провадженні ЄСПЛ перебувають п’ять справ України проти РФ: 1. «Україна проти Росії (щодо Криму)» щодо порушень прав людини на території АР Крим внаслідок анексії РФ; 2. «Україна проти Росії (щодо Донбасу)» щодо порушень прав людини на окремих територіях Донецької та Луганської областей; 3. «Україна проти Росії» стосовно фактів викрадення на території Донецької та Луганської областей дітей-сиріт та дітей-інвалідів представниками терористичних угрупувань «ДНР» та «ЛНР» та їх незаконного або фактичного переміщення на територію Росії; 4. «Україна проти Росії» щодо порушення Росією прав українських політичних в’язнів; 5. «Україна проти Росії» щодо захоплених українських моряків.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine