Нацполіція АРК оголосила в розшук учасників НЗФ «Рубеж», які захоплювали кораблі ВМСУ у Севастополі

Новини
Перший командир НЗФ «Рубеж» Володимир Мельник Фото: архив Володимира Мельника

Слідчий відділ Головного управління в АРК та Севастополі оголосив у розшук керівників та учасників спецпідрозділу «Рубеж», який входив до складу незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя». У 2014 році під час окупації Криму Росією члени НЗФ, зокрема, брали участь у захоплені кораблів ВМСУ та військових частин Збройних Сил України у Севастополі. У списку – особи, які були встановлені Центром журналістських розслідувань у спецпроекті «Шуцмани Путіна».

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію главку Нацполіції в АРК та Севастополі.

Як зазначили у відомстві, за результатами отриманих в ході розслідування доказів встановлено керівника незаконно створеного збройного формування «Рубеж», якому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.260 КК України (керівництво незаконно створеними збройними формуваннями, що спричинило тяжкі наслідки), за що передбачена кримінальна відповідальність до п’ятнадцяти років позбавлення волі.

Другий командир НЗФ «Рубеж» Ігор Петров Фото: cr.npu.gov.ua

«Крім того, встановлено 9 «бійців» незаконно створеного збройного формування «Рубеж», які протягом березня 2014 року брали активну участь в озброєному захопленні протичовнового корвета ВМС України «Хмельницький», розвідувального корабля «Славутич», військових частин ЗСУ, а також розгортанні та діяльності блок-постів», – йдеться у повідомленні.

Фото: cr.npu.gov.ua

Встановлені особи підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.260 КК України (участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування), за що передбачена кримінальна відповідальність до восьми років позбавлення волі.

Фото: cr.npu.gov.ua

Процесуальне керівництво у цьому кримінальному провадженні здійснюється прокуратурою АРК.

Главк Нацполіції не назвав призвища оголошених в розшук членів «Рубежа». Водночас, за інформацією Центру журналістських розслідувань, у розшук був оголошений Костянтин Заруднев, якого підозрюють за ч.5 ст.260 ККУ. Крім того, за підозрою за ч.2 ст.260 КК України розшукуються: Володимир Мельник, Олег Лізейкін, Сергій Фоменко, Ігор Петров, Василь Сахаров, Анатолій Кутковський, Василь Квишко (батько), Тимофій Квишко (син), Олег Адоєвцев.

Як з’ясувало розслідування Центру журналістських розслідувань, після створення  НВФ «Рубеж» очолював Володимир Мельник, його заступником, а потім командиром був Ігор Петров, якому у вересні 2017 року прокуратура АРК оголосила підозру за ч.3. ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, яке призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків) КК України.

В матеріалі «Доля коллаборанта: Володимир Мельник» Центр журналістських розслідувань писав про те, як склалася доля першого командира НВФ «Рубеж» Володимира Мельника після незаконної анексії Криму. Після того, як Росія закріпилася на окупованому півострові, потреба в послугах «Самооборони Севастополя» відпала. Мельник вже до кінця весни 2014 року з’ясував, що створений ним вельми успішний при українській владі бізнес повністю зруйнувався. Йому довелося кинути «Рубеж» і повернутися в сім’ю. Зараз колишній командир «Рубеж» зареєстрований в Севастополі як індивідуальний підприємець.