Порошенко на засіданні Ради в зв’язку з п’ятиріччям окупації Криму підписав закон про євроінтеграцію

Новини
Спікер ВРУ Андрій Парубій, президент Петро Порошенко і голова КМУ Володимир Гройсман Фото: rada.gov.ua

Президент Петро Порошенко під час засідання Верховної Ради у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України оголосив про підписання закону про внесення змін до Конституції України щодо європейської та євроатлантичної інтеграції.

Про це повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань.

Петро Порошенко зробив цю заяву під час виступу на засіданні Ради, присвяченому п’ятій річниці збройної агресії РФ проти України, яка розпочалася з території Криму.

Він запросив до трибуни голову Верховної Ради України Андрія Парубія та голову Кабінету Міністрів України, щоб засвідчити єдність української влади у питанні європейської інтеграції.

Президент у своєму виступі також докладно розповів про основні досягнення України під його керівництвом та піддав критиці тих, хто висловлює сумніви щодо швидкої та успішної європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Після виступу Порошенко пішов з засідання. Разом з ним пішли спікер Верховної Ради Андрій Парубій та представники уряду.  

Нагадаємо:

  • У Верховній Раді України заблоковано спроби скасувати закон про Вільну економічну зону «Крим», який дискримінує українських громадян, що мешкають в Криму, та створює умови для співпраці українських компаній з країною-агресором.
  • До Конституції України, попри обіцянки президента України Петра Порошенка, не внесено зміни щодо статусу Криму як кримськотатарської національної автономії.
  • Низка фізичних та юридичних осіб РФ, що брали безпосередню участь в окупації Криму, не потрапили під санкції РНБО України.
  • 7 лютого Верховна Рада прийняла в цілому ініційований президентом закон про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в Європейському Союзі і НАТО.