В березні суд РФ розгляне питання про УДЗ фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Сайфуллаєва

Омутнінський районний суд Кіровської області Росії 13 березня розгляне питання про умовно-дострокове звільнення (УДЗ) фігуранта севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Ферата Сайфуллаєва, який у вересні 2016 року був засуджений до 5 років позбавлення волі та відбуває покарання в колонії міста Омутнінськ.

Ферат Сайфуллаєв Фото: Facebook Эдем Семедляев

Про це повідомляє у Facebook громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«За інформацією від адвоката Еміля Курбедінова Омутнінський районний суд Кіровської області РФ розгляне питання про умовно-дострокове звільнення (УДЗ) фігуранта севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Ферата Сайфуллаєва … Засідання заплановано на 13 березня 2019 року о 13:30», – йдеться у повідомленні.

Активісти додали, що сам Курбедінов не зможе бути присутнім на засіданні суду, тому захист Сайфуллаєва буде здійснювати інший адвокат.

Нагадаємо:

  • 23 січня 2015 року під Севастополем співробітники ФСБ затримали Рустема Ваітова, Нурі (Юрія) Прімова і Руслана Зейтуллаєва за підозрою в організації і участі в діяльності організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в РФ. 2 квітня в с. Орлине (Севастополь) співробітники ФСБ провели обшук в будинку Ферата Сайфуллаєва, після чого затримали його за тою же підозрою.
  • 7 вересня суд засудив Руслана Зейтуллаева, якого російські силовики назвали організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» до 7 років колонії загального режиму. Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Нурі Прімов отримали по 5 років виправної колонії загального режиму.
  • Рустема Ваїтова відправили відбувати покарання у виправній колонії №1 в російському місті Курган. Ферат Сайфуллаєв був доставлений до ІК-17 Кіровської області в Омутнінську. Третій засуджений – Нурі (Юрій) Примов – знаходиться в ІК-5 в селищі Ясний Совєтського району Республіки Марій Ел.
  • 27 грудня 2016 року Верховний суд РФ відправив справу Зейтуллаєва на перегляд. 26 квітня Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі. 27 липня Верховний суд РФ збільшив Зейтуллаєву термін позбавлення волі з 12 до 15 років з обмеженням на рік після відбуття покарання.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів