Міжнародний рух назвав кандидатів в президенти, які отримають «чорну мітку» через Крим

Новини

Міжнародний рух #LIBERATECRIMEA під час акції на Майдані Незалежності «Україно, пам’ятай: Крим окуповано!» озвучив 9 прізвищ кандидатів у президенти, які отримають «чорну мітку» через те, що вони або взагалі не висловили публічно свою позицію з питання деокупації Криму або озвучили тези, які просуває Російська Федерація (відновити подачу води, припинити блокаду, що означає перемовини з окупаційною владою, а отже їх певну легітимізацію).

До цього «чорного списку» увійшли Юрій Бойко, Євгеній Мураєв, Олександр Вілкул, Олександр Соловйов, Олександр Мороз, Юрій Кармазін, Сергій Каплін, Олег Ляшко, Віктор Бондар, йдеться в повідомленні, пише Центр журналістських розслідувань.

Попередньо представники руху озвучили 14 прізвищ, які нічого не вказали в своїй передвиборчій програмі про де окупацію Криму, а також захист прав людини на анексованому півострові й захист колективних прав кримськотатарського народу.

Незабаром 6 з них на заклик руху публічно озвучили свою позицію щодо де окупації півострова, серед них Юрій Кармазін виступив за припинення блокади Криму, що є з позиції руху #LIBERATECRIMEA неприпустимим. Також в своїх коментарях для ЗМІ аналогічну позицію з Кармазіним озвучили Бойко, Вілкул, Мураєв. Решта взагалі промовчала.

Міжнародний рух #LIBERATECRIMEA категорично відмовляє всіх громадян України, які підтримують територіальну цілісність нашої держави, підтримувати будь-кого з цього списку з 9 осіб.

Голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескандер Барієв заявив в ефірі програми «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань), що «Чорна мітка» буде полягати в тому, що ми будемо інформувати виборців України про те, що ці люди не збираються займатися питаннями зовнішньої політики і відновленням цілісності України. Мураєв – один з перших, кому мають намір видавати «чорну мітку», оскільки він публічно вже заявляє, що для Росії Україна – стратегічний об’єкт».

Нагадаємо:

  • 8 лютого Центральна виборча комісія України завершила реєстрацію кандидатів на пост президента України. На виборах 31 березня 2019 роки за крісло глави держави боротимуться всього 44 кандидата.
  • Результати першого етапу моніторингу, проведеного представниками Міжнародного руху за звільнення Криму і солідарність з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA, показали, що в передвиборних програмах 14 з 44 кандидатів у президенти України немає згадок про Крим.