Юні письменники вчетверте змагатимуться на кримському літературному конкурсі – Олександр Польченко

На всеукраїнському літературному конкурсі «Ми діти твої, Україно», організованому за ініціативи газети «Кримська світлиця», нагороджуватимуть за кращі ілюстрації до оповідання про кримськотатарську дитину - жертву депортації.

Олександр Польченко, актор, журналіст, громадський діяч Фото investigator.org.ua

Про це повідомив актор, журналіст, громадський діяч Олександр Польченко в програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).

За словами Олександра Польченка, всеукраїнський літературний конкурс «Ми діти твої, Україно» імені кримського поета Данила Кононенка відбуватиметься вчетверте.

«Фінал буде проходити, як завжди останні чотири роки, в «Театрі на Подолі». Діти з усієї України вже активно пишуть свої твори. На цей конкурс твори пишуться в електронному вигляді на Крим, а потім ми вже друкуємо переможців у книзі», – сказав Польченко.

Він також повідомив, що у цьогорічному конкурсі буде новація.

«Ми вносимо ще одну номінацію – «Ілюстрація». Ілюстрація буде по оповіданню Рустема Муедіна «Асанчик і Кашкачик». Це на прикладі однієї кримської родини показано страхіття депортації. Про життя і смерть хлопчика і собачки, які весело жили в Криму, раділи до окупації, і потім їх розлучили. І ми хочемо, щоб дітки, які не знають, що таке депортація, які не з Криму, і не знають, можливо, що таке кримські переселенці, прочитавши це оповідання в перекладі на українську мову, зробили ілюстрації».

Організатори конкурсу спільно з Кримським домом, яким керує режисер Ахтем Сейтаблаєв, мають намір розповсюдити цю номінацію по школам.

«З одинадцяти членів журі конкурсу вісім – це кримчани, а з восьми кримчан четверо проживають в Криму. І троє – це колишні переможці кримського конкурсу. Це Світлана Тараторіна, яка в тому році надрукувала свій перший роман «Лазарус», це Оленка Сайчук, яка також перемагала в Криму і видала свій перший роман «Трояндова площа». Це Ольга Лещенко-Мурашко, яка в збірці молодих драматургів «Мотанка» надрукувала декілька своїх п’єс» – розповів Польченко.

Нагадаємо:

  • На участь у всеукраїнському літературному конкурсі «Ми діти твої, Україно!» у 2018 році надійшло близько двохсот заявок.
  • Вперше церемонія нагородження переможців дитячого літературного конкурсу «Ми діти твої, Україно!», оголошеного газетою «Кримська світлиця», відбулася у квітні 2016 року.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine