Палата представників США схвалила законопроект, що забороняє визнання анексії Криму РФ

Новини
Окупація Кориму, російські військові без розпізнавальних знаків у м. Балаклава під Севастополем, лютий 2014 року. Фото: Reuters

Палата представників Конгресу США схвалила проект закону, який забороняє визнавати анексію Криму РФ.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на посольство України в США.

«Палата представників Конгресу США схвалила проект закону, який визначає політикою США невизнання суверенітету Російської Федерації над Кримом, його повітряним простором чи територіальними водами», – йдеться у повідомленні.

Документ містить заборону федеральним департаментам та агентствам США здійснювати будь-які дії або надавати будь-яку підтримку, яка може трактуватися як така, що суперечить згаданій політиці США.

Схвалення пройшло 427 голосами «за».

Нагадаємо:

  • У липні 2018 року Державний департамент США оприлюднив офіційну декларацію щодо Криму, яку сам уряд США прирівнює до Декларації Веллеса в 1940-му році, що засудила окупацію країн Балтії з боку СРСР і закріпила невизнання Америкою їх анексії. Декларація Веллеса, оприлюднена тодішнім держсекретарем США Самнером Веллесом, поклала початок політиці невизнання анексії країн Балтії, яка зберігалася до отримання ними незалежності.
  • Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.