У Москві суд продовжив арешт кримськотатарських бізнесменів Веліляєва і Барієва

Басманний районний суд Москви продовжив до 25 квітня арешт кримськотатарських бізнесменів Ресуля Веліляєва і Алі Барієва, які утримуються в СІЗО «Лефортово».

Кримськотатарські бізнесмени Ресуль Веліляєв та Алі Барієв

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«Суд продовжив запобіжний захід до 25 квітня 2019 року», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо:

  • 26 квітня 2018 року в Криму російські силовики провели обшуки в магазинах кримської торговельної мережі «Гузель» і ТОВ «Фірма «Кримопт» в Білогірську, які належать кримськотатарському підприємцю Ресулю Веліляєву. Також пройшли обшуки в будинках Алі Барієва (директор ТОВ «Фірма «Кримопт»), Асана Барієва та родичів Ресуля Веліляєва  – Ремзі Веліляєва, Екрема Веліляєва, Зєри Веліляєвої, а також їх дорослих дітей, які проживають окремо. 
  • Затриманих після обшуків у Білогірську Ресуля Веліляєва і Алі Барієва російські силовики вивезли з окупованого Криму. Їх утримують у московському СІЗО «Лефортово». При цьому головне «правопорушення» Веліляєва полягає лише в тому, що в одному з магазинів торгової мережі, яка йому належить, нібито були знайдені прострочені продукти.
  • За інформацією адвоката Джемиля Тємішева, слідством Веліляєву і Барієву пред’явлено обвинувачення тільки за п.«а» ст.238 КК РФ (виробництво, зберігання, перевезення або збут товарів і продукції, виконання робіт або надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки, скоєних групою осіб за попередньою змовою або організованою групою), проте в подальшому обвинувачення може бути змінено.
  • Ресуль Веліляєв – відомий кримськотатарський меценат. У 2003 році він створив Благодійний фонд імені Бекіра Чобан-заде, який надає стипендії обдарованим дітям, спонсорував Республіканський конкурс «Юний віртуоз», надає допомогу школам і лікарні Білогірського району.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів