За 20 днів майже втричі збільшилась кількість виборців з Криму, які вже змінили адресу голосування

З 5 березня 2019 року майже в три рази збільшилась кількість кримчан, які  скористалися тимчасовою зміною місця голосування в президентських виборах.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на сайт Державного реєстру виборців.

Станом на 25 березня 2019 року процедуру тимчасової зміни адреси голосування пройшли 3920 українців з Автономної Республіки Крим та 991 з Севастополя. Також тимчасово змінили місце голосування  56 762 виборців з Донецької та 26 055 з Луганської областей.

З 18 березня людей, які хочуть змінити місце голосування, значно побільшало. У відділах ведення Державного реєстру виборців збираються черги більше 25 осіб, тож сама процедура подачі заяви займає не менше години.

Загалом можливістю змінити місце голосування скористалися 265 476 українців.

25 березня – останній день, коли вимушені переселенці можуть звернутися з заявою про тимчасову зміну місця голосування до відділу ведення Державного реєстру виборців.

Необхідно надати лише паспорт з реєстрацією на окупованих територіях Донецької, Луганської областей чи Криму. У разі другого туру виборів, процедуру зміни місця голосування доведеться пройти ще раз.

За період з 31 грудня 2018 року по 5 березня 2019 року понад 1500 виборців з окупованих Криму та Севастополя скористалися тимчасовою зміною місця голосування, щоб мати змогу обрати президента України 31 березня.

Нагадаємо:

  • 31 грудня 2018 року в Україні стартував виборчий процес чергових виборів президента України, які відбудуться 31 березня 2019 року.
  • 3 лютого 2019 року Центральна виборча комісія завершила прийом документів для реєстрації кандидатами на виборах президента України 31 березня 2019 року. Всього документи подали 89 осіб.
  • 8 лютого, на день закінчення реєстрації, ЦВК зареєструвала 44 кандидати на пост президента України.
  • 8 березня  ЦВК затвердила форму і текст виборчого бюлетеня з виборів президента України 31 березня для голосування в день виборів і форму виборчого бюлетеня для повторного голосування. Після скасування реєстрації 5 кандидатів на пост президента України бюлетень для голосування в день виборів міститиме прізвища 39 кандидатів на президентський пост і відомості про них.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine