Суд у Києві відкрив провадження через премію Коболєва в 228 мільйонів

Новини
Глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв Фото: YouTube Нафтогаз

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження щодо виплати голові правління НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву премії у розмірі 228 млн грн.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на прес-службу судової установи.

Позов подав «Нафтогаз» проти Державної аудиторської служби України.

«Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження і призначив на 13 травня підготовче засідання в адміністративній справі за позовом від ПАТ «НАК «Нафтогаз України» до Державної аудиторської служби України щодо виплати премії голові правління Андрію Коболєву», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що позичав просить суд визнати протиправною та скасувати вимогу ДАСУ у якій йдеться, зокрема, про те, що премію в розмірі 228 млн грн Коболєву виплатили з порушенням постанови Кабінету міністрів.

«Також у даній Вимозі зазначено й про те, що під час проведення ревізії фінансово-господарської діяльності ПАТ «НАК «Нафтогаз України», було встановлено порушення законодавства, зокрема, без підстав списано дебіторську заборгованість ПАТ «Газпром» на суму понад 11 млн грн, чим заподіяно збитків на зазначену суму», – додали в суді.

Раніше представник Кабміну у Верховній Раді, нардеп від Блоку Петра Порошенко Вадим Денисенко заявив Центру журналістських розслідувань про те, що новий контракт з головою правління НАК «Нафтогаз України» Андрієм Коболєва передбачатиме зменшення його заробітної плати, яка буде залежати від видобутку газу.

  • Нинішній глава правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв був призначений у березні 2014 року, і термін його п’ятирічного контракту закінчується 22 березня. Наглядова рада хотіла продовжити контракт з Коболєва на три роки з нинішнім окладом 2,08 млн гривень в місяць.
  • Однак Гройсман ще в січні заявив, що уряд не буде продовжувати контракт з правлінням «Нафтогазу» при збереженні нинішніх зарплат, і 6 березня прем’єр анонсував відкритий конкурс на цю посаду.
  • Глава правління «Нафтогазу України» Андрій Коболєв в 2017 році отримав 47,1 млн гривень зарплати і додаткових поточних премій.
  • Загальна компенсація управлінському персоналу в складі 6 членів правління і 9 директорів в 2017 році склала 214 млн гривень з урахуванням заробітних плат і додаткових поточних премій (в 2,46 рази більше, ніж в 2016 році).
  • У 2018 році Андрій Коболєв отримав $ 7,9 млн (і перевів їх мамі в Америку), а комерційний директор компанії Юрій Вітренко – $ 6 млн премії за перемогу в Стокгольмському арбітражному суді в суперечці з «Газпромом» за транзитним контрактом.