У ФСБ заявили про затримання 20 підозрюваних в участі в «Хізб ут-Тахрір»

Новини

У ФСБ РФ заявили, що в окупованому Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації« Хізб ут-Тахрір ».

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на російські ЗМІ.

У російській спецслужбі називають незаконні масові обшуки в Криму «спеціальної операцією», а затриманих «рядовими членами і ватажками» «Хізб ут-Тахрір».

За заявою ФСБ Росії, «члени структури здійснювали антиконституційну діяльність, засновану на доктрині створення так званого «всесвітнього халіфату», руйнування інститутів світського суспільства і спрямовану на повалення насильницьким шляхом чинної влади».

Російські силовики стверджують, що затримані «поширювали серед жителів півострова терористичну ідеологію, здійснювали вербування в свої ряди кримських мусульман».

Як повідомляється, в ході обшуків вилучено «значна кількість заборонених в Росії пропагандистських матеріалів «Хізб ут-Тахрір», засобів зв’язку, електронних носіїв інформації».

Нагадаємо:

  • В окупованому Криму російські силовики 27 березня провели обшуки в 25 будинках кримських татар.
  • Обшуки пройшли в селі Строганівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя.
  • У мікрорайне Кам’янка російські силовики побили і затримали кілька кримських татар біля будинку місцевого жителя Рустема Шейхаліва.
  • Російські силовики привезли 60 студентів автотранспортного технікуму понятими обшуків в будинках кримських татар, які проводяться з ранку 27 березня.
  • 16 кримських татар затримали і відвезли в управління ФСБ в Сімферополі російські силовики після обшуків.
  • Головне управління Нацполіціі в АРК і Севастополі відкрило кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків у будинках кримських татар, які провели російські силовики 27 березня в окупованому Криму.