Зеленський і Порошенко здали аналізи, але в різних лабораторіях

Кандидати у президенти Володимир Зеленський та Петро Порошенко у п’ятницю, 5 квітня, здали аналізи на алкогольну чи наркотичну залежність. Однак зробили це у різних місцях: Зеленський у приватній лабораторії «Євролаб», Порошенко - у медпункті НСК «Олімпійський».

Здача аналізів Володимиром Зеленським та Петром Порошенком Фото: Reuters

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, здачу аналізів кандидатами транслювали в прямому ефірі українські телеканали.

Володимир Зеленський здав кров на аналізи в приватній лабораторії «Євролаб», куди він прибув о 7:40. Він вирішив скористатись послугами цієї лабораторії, оскільки, як заявили в його штабі, установи, що контролюються державою, можуть бути заангажованими і тому вирішили не користуватись медпунктом «Олімпійського», куди Зеленського закликав прийти Порошенко.

«Здав кров. Все, що треба було, всі крові з мене викачали. Але, слава Богу, у мене її багато», – сказав Зеленський журналістам після процедури.

Він додав, що результати аналізів отримає через три дні на електронну пошту і обнародує їх. На зауваження про те, що для повних аналізів на алкогольну та наркотичну залежність потрібно здавати зразки волосся і нігтів, кандидат в президенти заявив: «Скажуть – здамо».

В свою чергу президент Петро Порошенко приїхав здавати аналізи у медпункт НСК «Олімпійський» о 9:23, хоча раніше кликав Зеленського приїхати на 9:00.

Медичний працівник поінформував Порошенка, що необхідно здати кров, сечу і волосся. Президент підписав необхідні документи для проходження медичної експертизи, після чого пішов на здачу аналізів.

Після процедури Порошенко поспілкувався з журналістами.

«Мене запросили на стадіон «Олімпійський». Я сьогодні на стадіоні. Я так розумію, Володимира Олександровича не було? Я прийшов, тебе нема. Я твердо переконаний, що він набереться мужності, доїде сюди, і дебати відбудуться, тим більше, що це є вимога українського закону», – сказав Порошенко.

Він вказав, що підтримав пропозицію Зеленського про медичний огляд щодо відсутності наркотичної чи алкогольної залежності у кандидатів у президенти.

«Я одразу дав дозвіл на проведення зазначених досліджень. Я навіть не знаю, які клініки, їх 4, вони різні – ті, що висловили бажання приїхати, провести незалежне дослідження. Вони мають можливість це зробити», – зазначив президент.

Він також додав, що розглядає можливість законодавчого закріплення проходження медобстеження кандидатами у президенти.

«Я вважаю, що це абсолютно необхідна позиція. Я би вніс необхідні зміни в законодавство, бо питання відсутності алкогольної і наркотичної залежності у кандидата і майбутнього президента – це є питання точно національної безпеки», – заявив Порошенко.

Нагадаємо:

  • Центральна виборча комісія опрацювала всі 100% електроних протоколів. Згідно з їхніми даними, до другого туру виборів проходять кандидати в президенти України Володимир Зеленський з 30,24% голосів виборців, і нинішній глава держави Петро Порошенко – 15,95%.
  • Президент Петро Порошенко погодився на проведення дебатів з кандидатом в президенти і лідером виборчих перегонів Володимиром Зеленським на Національному спортивному комплексі «Олімпійський» в присутності тисяч глядачів і безлічі журналістів. Раніше Зеленський опублікував відеоролик, в якому запропонував дебати на стадіоні. Прицьому він заявив, що кандидати повинні пройти медичну експертизу і довести, що серед них «немає ні алкоголіків, ні наркоманів».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine