Прокуратура АРК застерегла іноземців від незаконної поїздки до Криму на «економічний форум» у Ялті

Прокуратура АРК застерегла іноземних громадян від незаконного в’їзду до окупованого Криму на так званий «Ялтинський міжнародний економічний форум», який окупаційна «влада» проводить з 18 по 20 квітня.

Фото: investigator.org.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію відомства.

«18-20 квітня 2019 року окупаційною владою на території півострова Крим заплановано проведення чергового «Ялтинського міжнародного економічного форуму». Зважаючи на факт тимчасової окупації АР Крим, і з метою захисту національних інтересів, незалежності та територіальної цілісності, Україна на нормативно-правовому рівні встановила чіткий порядок в’їзду та виїзду іноземців та осіб без громадянства на територію своїх адміністративно-територіальних одиниць – Автономної Республіки Крим та м. Севастополя», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили в прокуратурі, відповідно до цього порядку іноземні громадяни мають право в’їзду та виїзду на територію півострова через контрольні пункти, що розташовані на материковій частині України, попередньо отримавши на це дозвіл від державних органів (ст. 10 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території Україні»; Порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї).

За порушення цього порядку особи можуть бути притягнені до адміністративної або кримінальної відповідальності.

«Нагадуємо, що під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим здійснюється досудове розслідування за фактом дій, зокрема, іноземних публічних і держаних діячів, які незаконно відвівали тимчасово окуповану територію півострова та брали участь в організованих окупаційною владою у 2017 та 2018 роках заходах – «Ялтинський міжнародний економічний форум». Здійснення ними під час такого візиту окремих видів публічної діяльності, розглядається як сприяння політиці Російської Федерації щодо легітимізації тимчасової окупації АР Крим, та завдає шкоду національним інтересам України як суверенної, незалежної держави», – вказали у відомстві.

Нагадаємо:

  • 18 квітня в Криму починає роботу V «Ялтинський міжнародний економічний форум». Основні заходи пройдуть на території санаторно-курортного комплексу «Мрія» і в Воронцовському палаці в Алупці. Організатори очікують участь у «форумі» представників з понад 80 країн.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine