Коломойський подав до суду ще п’ять позовів до ПриватБанку і НБУ – ЗМІ

Ігор Коломойський 19 квітня подав ще п'ять нових позовів до Господарського суду Києва до Національного банку України «Приватбанку», в яких оскаржуються п'ять кредитних договорів і його особисті поруки за ними. 

Про це повідомляє «Новое время» з посиланням на джерела в юридичних колах, пише Центр журналістських розслідувань.

Перші слухання пройдуть в суді 10, 22 і 23 травня.

Юристи пояснюють такий крок з боку екс-власника «Приватбанку», бажанням підстрахувати рішення Печерського суду, яке було прийнято пізно ввечері 20 квітня, задовольнивши позов Коломойського щодо розірвання договору особистого поручительства за кредитами рефінансування, виданих «Приватбанку» НБУ на суму 9,2 млрд грн.

«Подача Ігорем Коломойським нових позовів до Господарського суду Києва про визнання недійсним його поруки перед НБУ за кредитами рефінансування Приватбанку, серед іншого, може свідчити про його обізнаності юристів про відсутність правових наслідків, на які розраховував позивач при зверненні до суду. І найголовніше – про наявність достатніх правових підстав для обов’язкового скасування рішення Печерського районного суду Києва, оголошеного в суботу, яким було розірвано договори особистого поручительства Ігоря Коломойського, в апеляційному порядку», – пояснили сенс нової судової атаки в юридичній компанії Asters.

Неприйняття Печерським районним судом Києва правових аргументів банку може підтверджувати нехтування правовими висновками Верховного Суду, вважають у Asters.

«Ці висновки є обов’язковими для застосування, наприклад, про неможливість розірвання договорів поруки з заявлених підстав. Подібні позови підлягають розгляду в порядку господарського судочинства, а відповідно Печерський суд був зобов’язаний припинити провадження по справі за позовом Коломойського», – повідомляє видання.

Окружний адміністративний суд Києва в четвер, 18 квітня, задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації «Приватбанку». Він також скасував рішення НБУ про перелік пов’язаних з «Приватбанком» осіб, на підставі якого приймалося рішення про нацоналізаціі.

Нагадаємо:

  • 18 грудня 2016 року Кабмін України прийняв рішення про перехід найбільшого в країні комерційного банку ПАТ «Приватбанк» у власність держави. 21 грудня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та міністерство фінансів України підписали договір про продаж 100% акцій ПАТ КБ «Приватбанк» та з цього моменту банк офіційно став державним.
  • Для докапіталізації «ПриватБанку» Кабмін випустив облігації внутрішньої держпозики на 117 млрд грн, при цьому папери на 25,8 млрд грн Нацбанк викупив в кінці грудня 2016 року, ще на 1,4 млрд грн – в січні 2017 року.
  • До націоналізації Коломойському належали 41,6572% акцій Приватбанку, Triantal Investments Ltd – 16,5748% акцій.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine