Україна готує нові санкції щодо РФ

Новини

Через роздачу російських паспортів громадянам України на окупованій частині Донбасу Україна готує нові санкції щодо РФ.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

В ефірі телеканалу Інтер глава МЗС України уточнив, що буде наполягати на введенні секторальних або економічних міжнародних санкцій щодо РФ, а не персональних, як це було після захоплення українських моряків у нейтральних водах Чорного моря.

«Зараз дипломати України активно працюють над створенням нової хвилі політичного тиску на Росію, а також над підготовкою додаткових українських санкцій проти Росії – секторальних і економічних», – заявив він.

Санкції можуть торкнутися «людей і компаній, які становлять основу кремлівського режиму».

  • 24 квітня Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • Помічник Путіна Владислав Сурков назвав це «обов’язком Росії перед людьми, що говорять і думають російською».
  • Українська сторона звернулася до Ради Безпеки ООН у зв’язку з рішенням президента Росії Володимира Путіна.
  • Надання російського громадянства жителям окупованих районів Донецької та Луганської не тільки створює політичну кризу, а й порушує важливі принципи міжнародного права, заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.
  • Указ президента РФ Володимира Путіна про спрощену процедуру видачі російських паспортів жителям ОРДЛО є провокацією і замахом на суверенітет і територіальну цілісність України, що створює серйозні перешкоди для виконання Мінських домовленостей, говориться в заявіпредставника Державного департаменту США Моргана Ортагуса.