Путін заявив про намір «роздати паспорти РФ всім українцям»

Новини
Президент РФ Володимир Путін Фото: РИА Новости

Президент РФ Володимир Путін «готовий спростити процедуру отримання російського громадянства для всіх українців».

Про це глава держави-агресора заявив на прес-конференції в Пекіні, пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на Радіо Свобода.

«Ми взагалі думаємо про те, щоб надавати в спрощеному порядку громадянам України наше громадянство», – заявив він.

За його словами, рішення про роздачу паспортів в окупованому Донбасі не було спонтанним, «воно не приймалося з кондачка».

«Ми все порахували. І кількість можливих претендентів на наші паспорти, і кількість пенсіонерів з цього числа. Це приблизно одна третина з того контингенту, який, як ми вважаємо, може претендувати на наше громадянство», – додав Путін.

  • 24 квітня Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • Помічник Путіна Владислав Сурков назвав це «обов’язком Росії перед людьми, що говорять і думають російською».
  • Українська сторона звернулася до Ради Безпеки ООН у зв’язку з рішенням президента Росії Володимира Путіна.
  • Надання російського громадянства жителям окупованих районів Донецької та Луганської не тільки створює політичну кризу, а й порушує важливі принципи міжнародного права, заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.
  • Указ президента РФ Володимира Путіна про спрощену процедуру видачі російських паспортів жителям ОРДЛО є провокацією і замахом на суверенітет і територіальну цілісність України, що створює серйозні перешкоди для виконання Мінських домовленостей, говориться в заявіпредставника Державного департаменту США Моргана Ортагуса.