В Україні пройдуть заходи вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу: розклад

У Києві з 17 та 18 травня пройдуть заходи до 75-х роковин  депортації кримськотатарського народу.

Про це Центру журналістських розслідувань повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«По Україні взагалі буде багато заходів. Якщо говорити про Київ, то на 17 травня планується презентація документального фільму «1944», знятого на замовлення міністерства інформаційної політики України. Ця презентація буде проходити за участі державних діячів, народних депутатів», –  повідомив Рефат Чубаров.

Голова Меджлісу також надав план заходів, які відбуватимуться у Києві 18 травня.

  • О 14:00  на території Виставкового центру будуть представлені виставки присвячені трагедії.  
  • О 15:00 відбудеться реквієм пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
  • О 16:30 розпочнеться вже традиційний автопробіг вулицями Києва, який завершиться на Майдані Незалежності.
  • Жалобний мітинг із  вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу розпочнеться на Майдані Незалежності о 18 годині.

«Також заходи відбудуться і в інших містах України : Херсоні, Миколаєві, Дніпрі, Одесі та Львові.  Ми координуємо проведення усіх цих заходів», – зазначив Рефат Чубаров.

Нагадаємо:

  • Щорічно 18 травня в Україні і багатьох країнах світу проводяться меморіальні заходи із вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Цього дня згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ Криму – кримських татар – за наказом радянського вождя Йосипа Сталіна вислали за межі півострова в Середню Азію і віддалені райони Росії. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб. В дорозі і в перші роки в місцях депортації від голоду і хвороб загинули 46% кримських татар.
  • 18 грудня 2018 року Верховна Рада прийняла постанову, за якою в Україні в 2019 році на державному рівні вшанують пам’ятну дату 75-х роковин депортації кримських татар та інших народів Криму.
  • Щорічно в Криму з нагоди річниці Дня депортації проходили масові заходи, в тому числі траурний мітинг в центрі кримської столиці. Але після анексії півострова Росією в березні 2014 року, проведення подібних акцій в центрі Сімферополя заборонили.
  • У Києві та по всій Україні пройде ряд заходів: масові мітинги, тематичні уроки в школах, присвячені депортації кримськотатарського народу і інші.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine