У Криму окупанти навідалися в будинок Джемілєва в Бахчисараї: шукають терористів

В окупованому Криму в Бахчисараї російські поліцейські відвідували будинки кримських татар і опитували жителів, звіряючись з наявними у них списками, в яких вказані нібито підозрювані в причетності до терористичної діяльності. Зокрема, дільничні побували в будинку національного лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Будинок Мустафи Джемілєва у Бахчісараї Фото: comments.ua

Про це повідомив в глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає Центр журналістських розслідувань.

«15 травня 2019 року днем в Бахчисараї російські окупанти – дільничні поліцейські відвідували будинки кримських татар і опитували їх жителів, звіряючись з наявними у них списками. При цьому, дільнична 6-го мікрорайону Катерина Яхова зайшла в будинок, де проживає дружина лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва пані Сафінар Джемілєва. У момент приходу дільничної Яхової в будинку Сафінар ханум був лише її дорослий син Ельдар, прийомний син Мустафа Аг’а», – зазначив Чубаров.

За його словами, дільнична з’ясувала особисті дані Ельдара, звірила записані нею дані під особистий підпис опитаного.

«На питання, в чому причина її приходу до них в будинок і сенс процедури опитування, дільнична Катерина Яхова продемонструвала Ельдару якийсь список, в який були включені кілька десятків прізвищ, заявивши при цьому, що всі вони, включаючи Ельдара, підозрюються в причетності до терористичної діяльності», – розповів глава Меджлісу.

У зв’язку з цим він звернувся з проханням до кримськотатарських активістів, адвокатів, громадянських журналістам в Криму ретельно моніторити ситуацію напередодні і в день 18 травня – Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

«Не виключено, що російські окупанти готують нові масштабні провокації щодо кримських татар», – вважає Чубаров.

Нагадаємо:

  • 9 квітня 2014 року російська влада заборонила лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву в’їжджати в Росію, включаючи окупований Крим.
  • 31 жовтня 2014 року адвокат Мустафи Джемілєва Марк Фейгін подав у Басманний суд Москви позов про визнання незаконним заборони на в’їзд на територію РФ його клієнта. У квітні 2015 року Фейгін з’ясував, що Джемілєву в’їзд до Криму заборонила ФСБ.
  • У грудні 2016 року Верховний суд РФ, відхиливши скаргу адвоката Фейгіна, визнав законною заборону на в’їзд в країну і окупований Крим Мустафі Джемілєву.
  • 15 травня 2019 року голова та члени Меджлісу кримськотатарського народу розповіли Верховному комісару ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєру, який перебуває з візитом в Україні, про масові арешти і затримання кримських татар в окупованому Росією Криму, які відбулись в поточному році.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine