У Меджлісі розповіли Верховному комісару ОБСЄ у справах нацменшин про переслідування кримських татар у Криму

Голова та члени Меджлісу кримськотатарського народу розповіли Верховному комісару ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєру, який перебуває з візитом в Україні, про масові арешти і затримання кримських татар в окупованому Росією Криму, які відбулись в поточному році.

Зустріч Верховного комісара ОБСЄ у справах нацменшин Ламберто Заньєра з членами Меджлісу Фото: Facebook Рефат Чубаров

Про це повідомив голова Меджлісу Рефат Чубаров, передає Центр журналістських розслідувань.

«Рефат Чубаров поінформував Верховного Комісара та його колег, що у поточному 2019 році на території тимчасово окупованого Росією Криму відбулися наймасштабніші з моменту незаконної анексії півострова обшуки у домівках кримських татар, які, незважаючи на потужний тиск з боку окупаційної вдали, не визнають російську окупацію півострова та виступають за відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом … Лише 27 березня відбулося 29 обшуків у будинках кримських татар та незаконно було затримано 20 кримських татар; на другий день, 28 березня – ще 3 кримських татар, після чого їх всіх було переміщено на територію РФ», – йдеться у повідомленні.

Голова Меджлісу наголосив, що окупаційна влада півострова переміщує затриманих кримських татар до Росії, аби ускладнити адвокатам захист своїх підзахисних, оскільки така ситуація створює додаткові фінансові витрати для захисників, а також суттєві складнощі й для членів родин незаконно ув’язнених, які місяцями не мають змоги контактувати зі своїми рідними, незаконно переміщеними і ув’язненими в Росії, що є додатковою формою психологічного тиску на кримських татар.

«У свою чергу, Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Заньєр під час бесіди підкреслив, що такі зустрічі з представниками Меджлісу кримськотатарського народу для нього є не тільки проявом солідарності з кримськотатарським народом, а й своєрідною формою взаємодії для подальшого сприяння у врегулюванні актуальних і невідкладних питань для відновлення й захисту основних прав і свобод громадян на своїй території, яка зараз є тимчасово окупованою», – зазначив Чубаров.

Верховний Комісар також додав, що у липні 2019 року планується його візит до Російської Федерації, в ході якого він, серед іншого, планує порушити питання незаконно затриманих в Криму і ув’язнених в Росії українців і кримських татар у рамках зустрічей з представниками російської влади.

Чубаров повідомив, що у підсумку сторони домовилися про продовження ефективної двосторонньої взаємодії та консолідацію зусиль задля відновлення і забезпечення захисту прав і свобод кримськотатарського народу, етнічних українців та інших жителів, які живуть у тимчасово окупованому Росією Криму.

Нагадаємо:

  • 27 березня в Криму російські силовики провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строгонівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя. У мікрорайні Кам’янка силовики побили і затримали кілька кримських татар біля будинку місцевого жителя Рустема Шейхалієва.
  • У ФСБ РФ заявили, що в Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації «Хізб ут-Тахрір», забороненій в РФ.
  • У російському Ростові-на-Дону силовики затримали трьох активістів «Кримської солідарності» – Ремзі Бекирова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова, в будинках яких у Криму напередодні пройшли обшуки.
  • 27 і 28 березня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів.
  • 29 березня всіх незаконно заарештованих в Криму 23 кримськотатарських активістів вивезли до РФ.
  • 13 і 14 травня суди в Ростовській області РФ продовжили арешт до 15 серпня всім затриманим 24 кримським татарам.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine