Голова Присиваської ОТГ Херсонщини: Реформа децентралізації недостатньо висвітлюється

Голова Григорівської сільської ради Присиваської об’єднаної територіальної громади Херсонщини Сергій Кліщевський вважає, що реформа децентралізації в Україні недостатньо висвітлюється.

Сергій Кліщевський і Олександр Галицький Фото: genichesk.ipc.org.ua

Таку думку він висловив під час дискусії, організованої медіа-центром IPC-Генічеськ у селі Григорівка Чаплинського району Херсонської області, передає Центр журналістських розслідувань.

«Що стосується реформи децентралізції: є якісь сайти, спроби продемонструвати якісь сюжети. Але це настільки короткостроково, поверхнево. Немає ні однієї доступної для нас передачі, немає ні одного майданчику, де можна було би обмінятися думками з колегами, щоб ця інформація доходила», – наголосив Кліщевський.

Голова сільради звернув увагу на те, що «попри війну, фактично сьогодні в Україні зроблено дуже багато, однак позитив не висвітлюється».

«На жаль, включаєш будь-який канал: дуже мало висвітлюється позитив в Україні, не тільки в органах місцевого самоврядування. Має бути баланс, має бути критика влади, але на сьогоднішній день влада в Україні, на мою думку, завдяки засобам масової інформації, політичним рухам, знецінена повністю. У такій системі працювати дуже складно», – зазначив Кліщевський.

Як повідомлялося, медіа-центр IPC-Генічеськ започаткував серію медіа-заходів щодо висвітлення перебігу реформи децентралізації у Херсонській області.

Так, у Генічеську відбулась дискусія на тему: «Децентралізація у Херсонській області». За пропозицією одного з учасників дискусії – голови Риківської селищної ради Генічеського району Олександра Галицького ініційована низка дискусій для обміну досвідом у створенні ОТГ. Зокрема, у квітні, про переваги, які принесла реформа, розповідали в ОТГ Асканія-Нова. Подібні заходи планується проводити та висвітлювати і у подальшому.

За офіційною інформацією, у Херсонській області налічується 271 територіальна громада. Кількість об’єднаних територіальних громад – 31.

Нагадаємо:

  • Український уряд визначив підтримку реформи децентралізації в Україні одним з пріоритетних завдань, що сприятиме розвитку місцевого самоуправління і економічного розвитку країни в цілому. Очікується, що 2019 рік стане ключовим у питанні формування базового рівня місцевого самоврядування: до кінця року більшість існуючих малочисельних місцевих рад можуть об’єднатися, а отже стати спроможними перебрати на себе більшість повноважень, належним чином використовувати ресурси.
  • 23 січня 2019 року Кабмін України ініціював перехід до нового етапу реформи децентралізації, який передбачає закріплення вже набутих успіхів і формування спроможних громад, зміну територіального устрою на рівні районів та громад, чітке розмежування повноважень та функцій контролю різних рівнів управління, а також розвиток форм місцевої демократії.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine