Луценко саботує розслідування вбивств на Інститутській – Марина Ліліченко

Генеральний прокурор України Юрій Луценко  позбавляє людського ресурсу Управління спеціальних розслідувань, яке займається справою про вбивства учасників Майдану, стверджує Марина Ліліченко, адвокатка родини героїв Небесної сотні.

Марина Ліліченко, адвокат родини героїв Небесної сотні фото: investigator.org.ua

Про це Марина Ліліченко повідомила у програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).

За словами правозахисниці, справа про вбивства учасників Майдану не має аналогів в Україні:

«Ця справа є прецедентом в історії незалежної України. Це унікальна справа, яка має дуже багато епізодів, яка має розслідуватися скрупульозно і детально. Що заважає? Я можу сказати: людський ресурс».

На думку Марини Ліліченко, розслідуванню справи заважають дії генерального прокурора України Юрія Луценка:

«Пан Луценко робить все, щоб цього людського ресурсу не було в Управлінні спеціальних розслідувань. Він розформовує, він передає справи, голосно заявляючи про те, як він швиденько це розслідує у військовій прокуратурі», – сказала вона.

Крім того, на її думку, неправдиві заяви генерального прокурора про закінчення слідчих дій на вул. Інститутській сприяють намірам чиновників якнайшвидше провести реконструкцію вулиці для будівництва Музею Революції Гідності:

«Мені незрозумілі такі нелогічні заяви генерального прокурора. Кожні три місяці він заявляє, що закінчилися слідчі дії, що до суду передаються справи і так далі. І його чергова заява і спонукала до відкриття робіт по будівництву Музею. Але це відверта неправда зі сторони генерального прокурора і маніпулювання цими фактами, тому що слідство триває, дуже багато епізодів», – каже Марина Ліліченко. 

«Говорити про те, що справа Майдану за п’ять років має бути розслідувана — так, я погоджуюся, але дайте для цього людський ресурс і кошти. Якщо ви говорите про будівництво Музею, то дайте ці кошти на належне обладнання, на експертизи, які потрібно проводити кожного дня. Дійсно, в нас дуже багато експертиз застрягли в експертних установах», – додала вона.

Нагадаємо:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine