Під Севастополем відновили розбитий вандалами пам’ятник загиблим на війні кримським татарам

Новини
Фото: Crimean Tatars

В окупованому Криму в селі Орловка (Мамашай) під Севастополем відновили пам’ятник кримським татарам, місцевим жителям – загиблими та померлими учасникам Другої світової війни. Гранітні плити з їхніми іменами, встановлені лише 6 травня, були розбиті вандалами в ніч на 9 травня.

Про це повідомляє видання Crimean Tatars, передає Центр журналістських розслідувань.

«Зусиллями «губернатора» Севастополя до сьогоднішнього дня (17 травня – ред.) пам’ятник відновили. Незабаром за рахунок бюджету тут встановлять відеокамери спостереження. До цього часу місцеві жителі будуть охороняти меморіал самостійно», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо:

  • У ніч на 9 травня в селі Орловка (до депортації кримських татар – Мамашай) Нахімовського району Севастополя невідомі вандали розбили пам’ятник з іменами місцевих жителів, кримських татар, які загинули під час Другої світової війни.
  • Пам’ятник був встановлений в 60-х роках минулого століття, на ньому були викарбувані імена тільки 6 загиблих жителів села, і серед них – жодного кримськотатарського. Однак в 2019 році місцеві жителі своїми силами його оновили й доповнили двома гранітними плитами, на яких були викарбувані імена 64 загиблих на війні жителів села, серед яких 57 – кримські татари.
  • «Управління МВС РФ по Севастополю» порушило кримінальну справу за фактом розбитого пам’ятника в селі Орловка.