Міністр оборони та голова СБУ подали у відставку

Новини
Степан Полторак та Василь Грицак

Міністр оборони України Степан Полторак та голова Служби безпеки України Василь Грицак подали у відставку.

Відповідні заяви вони оприлюднили після інавгурації президент Володимира Зеленського, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Міністр оборони Полторак оприлюднив копію заяви про відставку на своїй сторінці у Facebook.

«Пане Президенте України … з повагою ставлюсь до Вашого конституційного права визначитись з Міністром оборони України подати кандидатуру на затвердження до Верховної Ради України … прошу Вас розглянути встановленим порядком питання щодо звільнення мене з посади Міністра оборони України», – йдеться в документі.

Також рапорти про відставку подали голова СБУ Василь Грицак та його заступники. Про це йдеться в заяві Грицака, оприлюдненій на офіційному сайті спецслужби.

«Публічно інформую: сьогодні подаю на розгляд новообраному Президенту України рапорт про своє звільнення з посади Голови СБУ. Також повідомляю, що у встановленому Військовими статутами порядку відповідні рапорти про звільнення із займаних посад складені усіма заступниками Голови СБУ та членами команди, які пліч-о-пліч зі мною встали на захист України у найважчі дні російської збройної агресії. Робимо це щиро, цілком усвідомлюючи право нового Президента України ініціювати кадрові зміни у керівництві Служби», – зазначив Грицак.

Він наголосив, що свій рапорт «написав із важким серцем», оскільки «як всі інші, переживаю за майбутнє Служби і держави, бачу як піднімає голову проросійський реваншизм в Україні». «До поки ж Президент України і Верховна Рада України у визначеному Конституцією України порядку не вирішить питання хто має очолювати Службу безпеки України, діючий склад СБУ продовжить захищати безпеку держави та українського народу», – додав Грицак.

В своїй інавгураційній промові у парламенті президент Зеленський попрохав Верховну Раду звільнити голову СБУ Василя Грицак, міністра оборони Степана Полторака і Генерального прокурора Юрія Луценка.

Від Луценка ніяких заяв про відставку не було.

Нагадаємо:

  • 20 травня новообраний президент України Володимир Зеленський приніс присягу народу України.
  • 14 листопада 2019 року Верховна Рада за поданням президента Петра Порошенка призначила командувача Нацгвардії України Степана Полторака Міністром оборони України.
  • 2 липня 2015 року Верховна Рада за поданням президента призначила Василя Грицака главою СБУ.