Зеленський призначив нового главу Генштабу України

Президент України Володимир Зеленський начальника штабу Сухопутних військ ЗСУ Руслана Хомчака главою Генштабу України.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на прес-службу президента.

«Президент України Володимир Зеленський призначив генерал-лейтенанта Руслана Хомчака начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України», – сказано в документі.

Іншим своїм указом Зеленський звільнив з посади Віктора Муженко.

Руслан Хомчак – генерал-лейтенант ЗСУ, командувач Оперативного командування «Південь» і учасник війни з РФ на сході України. З 2016 року – начальник штабу сухопутних військ ЗСУ.

Під час участі у війні в Донбасі Хомчак обіймав посаду командувача сектору «Б» сил антитерористичної операції. На його адресу досить часто звучали звинувачення в некомпетентності і зраді від представників громадськості та добровольчих батальйонів.

Зокрема, в кінці травня з’явилася інформація, що генерал-лейтенант Хомчак саботував видачу зброї батальйону територіальної оборони «Айдар» і ніяк не реагував на доповіді про необхідність надання медичної допомоги бійцеві батальйону, через що товариші по службі змушені були самостійно доставляти потерпілого до медичного закладу. У відповідь на це Хомчак заявив, що керувався виключно законами України і всім, хто пройшов відбір в батальйон і був на офіційній основі зарахований до його складу, зброю видали.

Під час операції з узяття Іловайська, яка здійснювалася під безпосереднім керівництвом Хомчака значно меншими силами, ніж передбачалося за планом, велика частина бійців з добровольчих батальйонів потрапила в оточення. Причиною тому став відступ військових формувань від Новоазовська, що дозволило бойовикам «ДНР» і російським солдатам оточити представників батальйонів територіальної оборони. На допомогу їм направили бригаду Нацгвардії, однак не дійшовши до місця призначення ті отримали наказ командування повертатися.

29 серпня українські військові намагалися вирватися з оточення і потрапили в засідку і змушені повернулися на вихідні позиції, зазнавши значних втрат. Після втручання президента України Петра Порошенка була досягнута домовленість про створення «гуманітарного коридору», через який повинні були вивести бійців Української батальйонів. 31 серпня з’явилася інформація, що Руслану Хомчак разом з командирами добровольчих батальйонів «Дніпро», «Івано-Франківськ» та «Миротворець», а також декількома десятками солдатів вдалося зі зброєю в руках вирватися з оточення, пише TheБабель.

  • За офіційними даними, в «Іловайському котлі» загинули 366 військових, 249 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими без вести.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine