ООН закликає Україну поновити розслідування Іловайської трагедії

Моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй (ООН) з прав людини незадоволена повнотою розслідування Іловайської трагедії 2014 року.

Як заявила на брифінгу глава місії Фіона Фрейзер, повідомлення про порушення прав людини і гуманітарного права розслідувалися недостатньо ефективно, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на LB.ua.

«По закінченню чотирьох років після подій під Іловайськом сторони конфлікту зробили обмежені кроки щодо розслідування повідомлень про порушення міжнародного права, прав людини і гуманітарного права, особливо тих, які були вчинені щодо цивільного населення», – сказала глава місії.

На уточнююче питання про те, яка саме сторона неефективно розслідувала трагедію, Фрейзер відповіла, що уряд України і Генпрокуратура недостатньо приділяють уваги «порушень українських військових в ході боїв». «Ми закликаємо уряд України провести швидке і ефективне розслідування», – підкреслила вона.

За словами Фрейзер, співробітники місії ООН прибули в Іловайськ і опитали близько 80 цивільних осіб, які повідомили про порушення.

Нагадаємо, в кінці серпня 2014 року під Іловайськом російсько-терористичні війська оточилидобровольчі батальйони, підрозділи МВС і ЗСУ.

Згідно з попередніми висновками тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування обставин трагедії під Іловайськом, до трагічних подій привели помилкові кадрові призначення в силовому блоці, неадекватні дії міністра оборони Валерія Гелетея і начальника Генштабу Віктора Муженко напередодні, а також те, що президент не ініціював введення воєнного стану. «В основі причин, які привели до Іловайської трагедії, лежать фундаментальні проблеми у організації оборони країни», – вказувалося тексті документа.

Згідно з результатами розслідування Головною військовою прократурою обставин Іловайської трагедії, в результаті якої в серпні 2104 року на Донбасі 366 українських військових загинули, 429 були поранені і 300 потрапили в полон, її головною причиною стало пряме вторгнення російських військ на територію України.

Правозахисники розкритикували звіт Генпрокуратури про результати розслідування обставин Іловайської трагедії в серпні 2014 року.

Як повідомили в Управлінні по зв’язках із громадськістю ВСУ, на окупованому Донбасі 8 військовослужбовців Збройних сил України до сих пір залишаються в полоні бойовиків після Иловайской трагедії в серпні 2014 року.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine