Прокурор АРК закликав Раду прийняти закон про криміналізацію воєнних злочинів

Прокурор АРК Гюндуз Мамедов закликав Верховну Раду ухвалити  законопроект №9438 про гармонізацію кримінального законодавства з положеннями міжнародного права. Він нагадав, що прокуратура АРК кваліфікує і розслідує факти порушення прав людини в окупованому Криму як міжнародні воєнні злочини. Введення кримінальної відповідальності за злочини проти людяності необхідне для невідворотності покарання винних в порушенні прав людини на півострові.

Гюндуз Мамедов, прокурор АРК Фото: investigator.org.ua

Про це йдеться у зверненні прокурора АРК Гюндуза Мамедова, пише Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні погоджувальна рада Верховної Ради України буде вирішувати питання, чи виносити урядовий законопроект №9438 на розгляд до сесійної зали. Цим законопроектом пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України і розширити правові підстави притягнення до відповідальності осіб, винних у скоєнні міжнародних злочинів на тимчасово окупованих територіях України. Тобто передбачається в повному обсязі впровадити норми міжнародного гуманітарного права в національне кримінальне законодавство, в тому числі передбачити кримінальну відповідальність за злочини проти людяності», – сказано в повідомленні.

На думку Гюндуза Мамедова, прийняття цього законопроекту дозволить дати належну кримінально-правову оцінку порушенням прав людини в Криму і притягнути до відповідальності винних.

«Прокуратура АР Крим теж приєднувалася до роботи над цим законопроектом, оскільки ми кваліфікуємо і розслідуємо факти порушення прав людини в Криму як міжнародні військові злочини. Ми повідомили про підозру так званому екс-прокурору Республіки Крим Поклонської, особам, які переслідували наших військовополонених моряків саме по ст. 438 Кримінального кодексу України, як за військові злочини. Однак для більш ефективної роботи ми потребуємо приведення законодавства України у відповідність з нормами міжнародного гуманітарного права, це дозволить нам забезпечити незворотність покарання за порушення прав громадян України окупантами», – підкреслив прокурор АРК.

Нагадаємо,  Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини заявив у програмі «Питання національної безпеки» , що законопроект №9438 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гармонізації кримінального законодавства до положень міжнародного права» досі не прийнятий Верховною Радою, а злочини проти людяності в Україні – не криміналізовані через відсутність політичної волі на це у народних депутатів. 

 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine