Питання національної безпеки. Ефір від 21 травня 2019 року

В цьому випуску програми «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська) від 21 травня 2019 року:

Мова буде йти про необхідність гармонізації українського законодавства, насамперед Кримінального кодексу, із положеннями міжнародного права. Упродовж уже півроку Центр розповідає в своїх програмах про воєнні злочини, які вчиняє РФ – її військові та спецслужби, а також їхні посіпаки із громадян України в окупованих Криму і Донбасі. Повідомляє про те, як Україна – в особі органів прокуратури АРК і правозахисних організацій, міністерства зовнішніх справ і юстиції – позиваються до Росії у міжнародних судах і як збирають докази міжнародних злочинів.

Ці докази, добуті журналістами і правозахисниками, Центр також демонструє в своїх програмах. Однак в Україні є проблеми із засудженням воєнних злочинців у національних судах, бо у Кримінальному кодексі є лише одна стаття, що передбачає відповідальність за порушення законів і звичаїв війни. При цьому за 5 років міжнародного збройного конфлікту між Росією і Україною українські прокурори і суди притягли до відповідальності за скоєння воєнного злочину тільки одну особу.

18 травня виповнилось 75 років злочинної депортації кримськотатарського народу з Криму. Україна визнала депортацію актом геноциду і закликала країни світу дати таку ж оцінку цьому злочину. Однак злочини проти людяності у нас не криміналізовані. Цю прикрість мав виправити законопроект №9438 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права», внесений урядом ще у грудні 2018 року. Однак до порядку денного Верховної Ради він так і не був внесений.

Як подолати проблему і чому вона виникла – будемо розбиратись у студії за Олександром ПАВЛІЧЕНКОМ, виконавчим директором Української Гельсинської спілки з прав людини.

Про те, як розслідується акт геноциду кримськотатарського народу розповість Трохим ЛУГОВИЙ, начальник слідчого відділу прокуратури АР Крим (телефоном), а про різні аспекти проблеми із гармонізацією українського законодавства із нормами міжнародного права висловлять думку голова Комітету ВРУ з міжнародних питань Ганна ГОПКО, історик Гульнара БЕКІРОВА та останній радянський політв’язень, ветеран національного рух кримських татар, правозахисник Сінавер КАДИРОВ.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів