Данилюк заявив про зникнення серверів з ситуаційної кімнати в АП, у Порошенка кажуть – техніку повернули власнику, секретів там не було

Новини
Секретар РНБО України Олександр Данилюк Фото: Facebook Alex Danylyuk

Новий секретар РНБО України Олександр Данилюк заявив, що з ситуаційної кімнати в Адміністрації президента після зміни влади зникли монітори, техніка і сервери з секретною інформацією. Водночас у екс-президента Петра Порошенка заявили, що техніка була орендована на кошти самого Порошенка, її повернули власнику і секретної інформації там не було.

Про зникнення техніки Данилюк заявив у відеороліку, який він опублікував на своїй сторінці у Facebook, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Данилюк продемонстрував порожню кімнату ситуаційної кімнати в АП з голими стінами, в якій залишилися тільки державний прапор України, президентський штандарт і малий герб України.

«Це ситуаційна кімната адміністрації президента. Так нині вона виглядає. Ще місяць тому вона виглядала зовсім по-іншому – на всіх стінах висіли монітори, які були підключені до серверів, які знаходяться по той бік стіни … Як бачите, все було знято під час зміни влади. Ось така вийшла цивілізована передача влади в Україні», – сказав Данилюк у коментарі на відео.

За його словами, під час нарад в ситуаційній кімнаті часто використовувалась інформація з секретних джерел, вона потрапляла до неї захищеними каналами зв’язку.

«Вона мала зберігатись на серверах. Сервери знаходилися – саме знаходилися, тому що наразі їх там немає – в цій кімнаті. Як ви бачите, тут зараз порожньо. Сервери також були вивезені», – повідомив секретар РНБО.

«Тому виникає декілька питань. Навряд чи це виглядає як цивілізована передача влади. По-друге, що сталося з серверами, на яких зберігалася секретна інформація?», – додав Данилюк.

 

В свою чергу прес-секретар екс-президента Петра Порошенка Святослав Цеголко заявив, що вся техніка у ситуативній кімнаті була орендована і після закінчення каденції Порошенка повернута власнику, при цьому секретної інформації там не було.

«Уся техніка для ситуаційної кімнати Президента була орендована за власний кошт Петра Порошенка і відповідно повернута орендодавцю. Жодної конфіденційної інформації на серверах не зберігалося, доступ до неї забезпечувався лише on line. Кімната працювала як відображення різних джерел інформації, але ці джерела залишалися на своїх місцях у Прикордонній службі, СБУ чи податковій», – написав Цеголко у Facebook.

Він також нагадав, що в РНБО є ситуаційний центр з усіма конфіденційними серверами.

Відео Данилюка прокоментував і колишній секретар РНБО Олександр Турчинов на своїй сторінці у Facebook.

«Хочу підкреслити, що наведений Данилюком відеоматеріал жодним чином не має відношення до РНБО. Він був знятий в окремих приміщеннях Адміністрації Президента України (вулиця Банкова). Головний ситуаційний центр РНБО, який знаходиться на вулиці Болбочана, та обладнання приміщень працівників РНБО перебувають під надійною охороною та працюють в штатному режимі. Коли Олександр Данилюк потрапить на своє робоче місце в Апараті РНБО, він зможе в цьому переконатися», – зазначив Турчинов.

Нагадаємо:

  • 28 травня президент України Володимир Зеленський призначив члена своєї команди, екс-міністра фінансів Олександра Данилюка секретарем Ради національної безпеки і оборони України.