Рада прийняла закон, який регулює процедуру імпічменту президента

Верховна Рада прийняла норму про імпічмент президента України в законі про Тимчасові слідчі комісії.

За законопроект в цілому з техніко-юридичними правками проголосували 279 депутатів, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Згідно із затвердженим законом, процедура імпічменту президента України порушується за ініціативою парламенту, справу про імпічмент розслідується спеціальним парламентським органом (спеціальною тимчасовою слідчою комісією), а усунення президента України в порядку імпічменту можливе тільки за рішенням Верховної Ради України.

Зокрема, підставою для ініціювання питання про усунення президента з поста в порядку імпічменту та утворення спеціальної тимчасової слідчої комісії є письмове подання про це, підписане більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради України. Внесення на розгляд Верховної Ради України письмове подання про ініціювання питання про усунення президента з поста і порядку імпічменту має містити правове обґрунтування необхідності утворення спеціальної тимчасової слідчої комісії.

Документ визначає правовий статус Тимчасових слідчих комісій парламенту, їх повноваження та організаційні засади діяльності. Також встановлює порядок створення і організацію діяльності спеціальної тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування обставин вчинення президентом України державної зради або іншого злочину

Прийнятий законопроект №1098 був зареєстрований в парламенті ще в листопаді 2014 року декількома народними депутатами, в тому числі головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, проте в першому читанні його прийняли лише 25 квітня 2019 року. Під час підготовки до другого читання до законопроекту надійшло понад 1600 поправок.

  • 4 червня Верховна Рада України не включила до порядку денного законопроект президента Володимира Зеленського «Про особливу процедуру усунення президента України (імпічмент)», який він вніс до парламенту минулого тижня. Зокрема, спікер Ради Андрій Парубій заявив про те, що деякі законодавчі ініціативи в поданому президентом Володимиром Зеленським проект закону про імпічмент глави держави його дивують.
  • Президент України Володимир Зеленський в середу, 29 травня, подав до Верховної Ради проект закону про імпічмент глави держави.

    Також 29 травня зареєстровано проект закону №10339 «Про спеціальну тимчасову слідчу комісії Верховної Ради з проведення розслідування вчинення президентом державної зради або іншого злочину». Ініціатором такого законопроекту був нардеп від БПП Олексій Гончаренко.

  •  
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine