Верховна Рада провалила відставку глав СБУ, МЗС і Міноборони

Новини

Верховна Рада України не підтримала постанову про звільнення міністра оборони Степана Полторака і глави СБУ Василя Грицака.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Степан Полторак подав у відставку з поста міністра оборони 20 травня. Він очолює Міністерство оборони з 14 жовтня 2014 року.

Міністр оборони України Степан Полторак Фото: mil.gov.ua

Василь Грицак, який очолює СБУ з 2 липня 2015 року, також подав у відставку з посади голови Служби безпеки України 20 травня.

Голова СБУ Василь Грицак Фото: УНИАН

Верховна Рада відхилила відставку Павла Клімкіна.

Павло Клімкін 17 травня заявив, що йде у відставку з поста міністра закордонних справ України. Він очолює міністерство з 19 червня 2014 року.

Павло Клімкін заявив, що вважає неправильним рішення Верховної Ради, оскільки у нього є відповідне право і його вже підтримав президент Володимир Зеленський.

«Я всіх просив проголосувати за відставку, я хочу щиро це зробити, вважаю, що це нормальна європейська політична культура: коли з’являється новий президент, команда повинна йти у відставку», – заявив він в ефірі телеканалу «112 Україна».

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін Фото: Reuters

  • Президент України Володимир Зеленський в четвер, 30 травня, вніс до Верховної Ради подання про звільнення з посад міністр зовнішніх справ Павла Клімкіна, міністра оборони Степана Полторака та голови СБУ Василя Грицака. Готуються документи на звільнення Генпрокурора Юрія Луценка.