Зеленський призначив нового командувача Нацгвардії та його заступників

Президент України Володимир Зеленський призначив командувачем Національної гвардії України Миколу Балана, який до цього виконував обов'язки керівника Нацгвардії.

Командувач Національної гвардії України Микола Балан Фото: mvs.gov.ua

Відповідний указ №407/2019 опублікований на президентському сайті, передає Центр журналістських розслідувань.

До призначенн Балан займав посаду заступника командувача Нацгвардії, а після звільнення з посади колишньогокерівника НГУ Юрія Аллєрова виконував обов’язки командувача.

У 2010 році Балан займав посаду начальника Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України. В 2014 році його призначили заступником командувача Нацгвардії.

Ще одним указом №408/2019 президент призначив Володимира Кондратюка першим заступником командувача Нацгвардії.

Крім того, указами №409/2019 і №410/2019 Зеленський призначив на посади заступників командувача Нацгвардії Руслана Дзюбу та Юрія Лебідя.

Нагадаємо:

  • 7 травня 2019 року президент Петро Порошенко указом №196/2019 звільнив командувача Нацгвардії України Юрія Аллерова. Іншим своїм указом №197/2019 президент призначив виконуючим обов’язки командувача Нацгвардії Миколу Балана.
  • 14 травня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали колишнього командувача Нацгвардії Юрія Аллєрова за підозрою у заволодінні майном Нацгвардії на 81,64 млн грн. через схему обміну ділянки у центрі Києва на квартири у житловому комплексі, який компанія-забудовник звела для нацгвардійців на околиці столиці. Також були затримані учасники схеми – директор компанії «Укрбуд Девелопмент» Олег Майборода та оцінювач Аліса Гринчук.
  • Прокурори САП заявили, що донька Аллєрова Катерина Устименко, яка має громадянство РФ і більшу частину часу проживає в Москві, отримала від «Укрбуд Девелопмент» квартиру за тричі заниженою вартістю.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine