Екс-посол Сполучених Штатів в Києві Вільям Тейлор став тимчасовим повіреним у справах США в Україні

Екс-посол Сполучених Штатів Вільям Тейлор став тимчасовим повіреним у справах США в Україні та керуватиме диппредставництвом в Києві на час проведення виборів і перехідного періоду в Україні. Крістіна Квін, яка з 31 травня виконувала обов’язки тимчасово повіреної, працюватиме заступницею Тейлора.

Тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор Фото: ua.usembassy.gov

Про це у вівторок, 18 червня, повідомило посольство США в Україні, передає Центр журналістських розслідувань.

«Посольство США в Києві вітає Посла Вільяма Тейлора, який повернувся до України як тимчасовий повірений у справах США. Він керуватиме нашою командою в цей час історичних виборів і перехідного періоду. Посол Тейлор принесе в нашу команду багатий дипломатичний досвід у цей важливий момент у відносинах між Україною та США», – зазначили в американському посольстві.

Тейлор був послом США в Україні з 2006 по 2009 рік, а також був спеціальним координатором Державного департаменту з питань Близького Сходу, представником США в Близькосхідному квартеті та на інших дипломатичних посадах.

До свого нового призначення Тейлор обіймав посаду виконавчого віце-президента Інституту миру США.

«Я з нетерпінням чекаю того, щоб очолити команду посольства США у розбудові міцних робочих відносин з президентом Зеленським та його командою, іншими українськими посадовцями та політичними силами, а також підтримці наших міцних партнерських відносин з громадськими організаціями та українським народом. Сполучені Штати залишаються глибоко віддані успіху стабільної, процвітаючої, демократичної та вільної України, і ми продовжуємо підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України», – сказав керівник американського диппредставництва.

Як зазначається, Крістіна Квін, яка керувала посольством США як тимчасова повірена після від’їзду з України послині Марі Йованович, повернеться до своєї роботи на посаді заступника голови Місії.

Нагадаємо:

  • У липні 2016 року Сенат США призначив Марі Йованович послом США в Україні. Вона замінила на цій посаді Джеффрі Пайетта. Йованович з 2001 по 2004 рік була заступником американського посла в Україні.
  • 18 травня 2019 року американське посольство повідомило, що Надзвичайний і повноважний посол США в Україні Марі Йованович завершує дипломатичну каденцію в Києві. 20 травня Йованович поїхала з Києва.
  • 31 травня тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін прибула до Києва на заміну послині Марі Йованович.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine