У МЗС України закликали посилити санкції щодо РФ через новий вирок кримським татарам

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що висловлюють рішучий протест РФ у зв'язку з вироком Північно-Кавказького окружного військового суду фігурантам першої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір».

У міністерстві закликали світове співтовариство посилити санкції щодо РФ, пише Центр журналістських розслідувань.

«Закликаємо міжнародне співтовариство засудити ці неправомірні рішення і посилити політико-дипломатичний і санкційний тиск на державу-агресора з метою припинення Росією порушень прав людини в тимчасово окупованому Криму, звільнення всіх незаконно утримуваних громадян України в Росії і відновлення територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах», – йдеться в заяві.

Нагадаємо:

  • Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону визнав «винними» фігурантів першої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» в організації або участі в «діяльності терористичної організації» і засудив їх до відбування покарання в колонії суворого режиму.
  • 12 жовтня 2016 року в мікрорайонах Кам’янка і Строгонівка під Сімферополем було проведено обшуки в будинках кримських татар, після чого за підозрою в зв’язках із забороненою в РФ організацією «Хізб ут-Тахрір» російським силовиками було затримано 5 мусульман: Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв , Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов і Рустем Ісмаїлов.
  • Захисники заарештованих і засуджених по «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам
  • 9-10 серпня 2018 року «Верховний суд Криму» продовжив до 11 вересня арешт фігурантам сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір»: Айдеру Саледінову, Емілю Джемаденову, Рустему Ісмаїлову, Теймуру і Узаїру Абдуллаєвим.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine