МЗС України: Резолюція ПАРЄ про повернення РФ – відхід від принципів і цінностей Ради Європи

Новини

МЗС України вважає, що схвалена Парламентською Асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ) резолюція, яка дозволяє повернути російську делегацію до роботи в організації, є неприпустимою поступкою Росії, яка з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, у тому числі Статуту Ради Європи.

Про це йдеться в заяві українського зовнішньополітичного відомства, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Як вказали в МЗС, суттєве послаблення санкційного механізму ПАРЄ, передбачене ухваленою резолюцією, «відбулося на тлі відсутності жодних конструктивних кроків з боку Російської Федерації, кричущого невиконання цією країною взятих на себе зобов’язань, а також резолюцій ПАРЄ, схвалених у відповідь на російську агресію».

«Те, що відбулося сьогодні в ПАРЄ, є свідченням відходу від задекларованих стандартів, принципів та цінностей Ради Європи внаслідок безпрецедентного тиску й фінансового шантажу з боку Російської Федерації. На жаль, це сталося внаслідок відвертого потурання з боку низки країн, керівництво яких, з одного боку, наголошує на необхідності припинення російської агресії проти України, а з іншого – заохочує агресора, йдучи йому на поступки», – йдеться у заяві.

Як наголосили в МЗС, позбавивши себе можливості застосовувати найбільш дієві санкції, Асамблея значно послабила свою роль у сучасній європейській політиці, а відтак і здатність ефективно захищати верховенство права, права людини та демократію в усіх державах-членах Ради Європи, в тому числі в РФ.

В українському міністерстві з прикрістю констатували, що сьогодні, коли Рада Європи відзначає свою 70-ту річницю, її Парламентська Асамблея «втратила свій авторитет, і Організація більше не може відігравати роль, якою її наділили батьки-засновники».

«Незважаючи не те, що сьогодні ми стали свідками поразки європейського парламентаризму, моральна перемога залишається за тими країнами, які не підтримали руйнівні рішення в Раді Європи. Це були саме ті країни, які у своїй нещодавній історії або були окуповані СРСР, або сьогодні потерпають від російської окупаційної влади, яка продовжує здійснювати агресію і вбивати їхніх громадян. І саме вони достойні вважатися справжніми захисниками цінностей тієї Європи, до якої належить Україна», – заявили у МЗС України.

Нагадаємо:

  • В ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечує повернення Росії до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань. За неї проголосувало 118 делегатів, 62 проти, 10 утрималися. Проти ухвалення такої резолюції голосували делегації України, Британії, Грузії, країн Балтії, Польщі та Швеції.
  • У регламент ПАРЄ додається норма, яка скасовує право організації накладати ключові санкції на будь-яку національну делегацію, включаючи Росію. Асамблея більше не зможе обмежувати право голосу, право виступу, право участі та голосування у комітетах асамблеї – не зважаючи на те, яких порушень припустилася держава та її депутати.