Сенат США ухвалив законопроект про виділення Україні $300 млн військової допомоги

Сенат США, верхня палата Конгресса, ухвалив законопроект про оборонний бюджет Сполучених Штатів на 2020 рік, у якому передбачається збільшення військової допомоги Україні до 300 млн дол. З них 100 млн дол, передбачені виключно на летальні види озброєнь, зокрема на протикорабельні ракети.

Конгрес США Фото: Facebook Embassy of Ukraine in the USA

Про це повідомляє посольство України в США, передає Центр журналістських розслідувань.

«Сенат США ухвалив законопроект, що пропонує збільшити безпекову допомогу Україні до 300 млн. дол. Відповідні кошти, які на 50 млн. дол. перевищують асигнування поточного року, закладено у підтриманому Сенатом проекті закону про «Бюджет США на 2020 р. на потреби національної оборони». Законопроектом передбачено спрямувати 100 млн. дол. із 300 млн. дол. виключно на летальні види озброєнь», – зазначили в посольстві.

У документі пропонується розширити напрями допомоги США у зміцненні обороноздатності Збройних Сил України шляхом включення до неї засобів берегової оборони, протикорабельних ракет, а також систем, що сприятимуть підвищенню ефективності управління військами, зокрема, протиповітряної і берегової оборони.

Як пояснили українські дипломати, закон про «Бюджет США на 2020 р. на потреби національної оборони» набуде чинності після його узгодження з Палатою представників та підписання президентом США Дональдом Трампом.

Нагадаємо:

  • 25 січня 2019 року у Сенаті США група сенаторів від Республіканської та Демократичної партій представила проект резолюції, яка закликає до посилення військової допомоги Україні, зокрема, з метою зміцнення її морських спроможностей попереджувати та відбивати подальшу російську агресію в Азовському та Чорному морях.
  • Як заявив спеціальний представник Державного департаменту США по Україні посол Курт Волкер, Сполучені Штати Америки продовжать співпрацю з Україною для нарощування її військових можливостей, включаючи поставку бойової (летальної) зброї.
  • Структури Міністерства оборони США вже почали процедури укладання контрактів на поставку обладнання та надання послуг для оборонного сектора України за рахунок коштів бюджету 2019 року.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine