Глава МЗС Клімкін пішов в «політичну відпустку»: Зеленський і РФ відреагували

Новини

Главу Міністерства закордонних справ України Павла Клімкіна можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності на вимогу президента Володимира Зеленського в зв’язку з тим, що МЗС не проінформував главу держави про ноту міністерства РФ від 25 червня – про звільнення полонених українських моряків, і ноту-відповідь з української сторони.

Відповідний лист глава держави відправив прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на прес-службу президента.

Крім того, Зеленський запропонує Верховній Раді звільнити Клімкіна.

«Міністр закордонних справ особисто несе відповідальність за стан справ у дорученій йому сфері, вважаю за необхідне поставити питання про проведення дисциплінарного провадження стосовно міністра закордонних справ Павла Клімкіна, про результати якого проінформувати», – йдеться в листі Зеленського.

У свою чергу міністр закордонних справ України заявив, що припиняє працювати на посаді і йде в «політичну відпустку».

«Але не просто у відпустку, а в політичну відпустку. Оскільки в половину сили працювати не можу, і саме зараз настав час будувати справжню політичну команду», – заявив Клімкін.

Заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін заявив, що Росія зробила свою пропозицію щодо захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків, і «українська влада може змінити свою негативну відповідь», повідомляють РІА Новини.

«Росія свою пропозицію, цілком офіційну, сформульовану, до Києва направила. Миттєво було отримано негативну відповідь. Якщо українська сторона вважає за необхідне змінити своє ставлення до цієї пропозиції, вона вільна це зробити», – заявив Карасін.

Згідно 102-й і 106-ї статей Конституції, президент відповідає за міжнародний напрямок і визначає зовнішню політику України, а згідно з положенням про Міністерство закордонних справ, міністр закордонних справ зобов’язаний доповідати главі держави про події, подібних ноті МЗС РФ по військовополоненим українським 24 морякам.

Детальніше читайте в блозі: Моряки «в обмін» на ПАРЄ: що ховається за публічним конфліктом Зеленського і Клімкіна

  • 26 червня в МЗС України повідомили про отримання ноти від російської сторони, в якій міститься цинічна пропозиція про надання українською стороною письмових гарантій участі України в продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.
  • МЗС України відповів нотою на пропозицію РФ.
  • Пізніше президент Володимир Зеленський звинуватив МЗС України в тому, що міністерство не вступає в комунікацію з ним в питаннях міжнародної політики, зокрема, в тому, що стосується наказу міжнародного трибуналу про звільнення українських моряків.
  • 25 травня Міжнародний трибунал по морському праву зобов’язав РФ негайно звільнити захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків і кораблі.