ЦВК зареєструвала Клюєва і Шарія кандидатами на вибори в Раду

Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатом в народні депутати колишнього депутата від «Партії регіонів» і екс-главу Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Клюєва. Також на виконання рішення Верховного суду ЦВК зареєструвала кандидатом в народні депутати блогера Анатолія Шарія, якому раніше відмовила в реєстрації.

Андрій Клюєв Фото: ru.tsn.ua

Клюєва зареєстрували кандидатом по мажоритарному округу №46 в Донецькій області від «Ліберальної партії України», Шарій є першим номером у списку «Партії Шарія», пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Клюєв перебуває в національному розшуку за запитом Служби безпеки. Йому інкримінують привласнення майна, перевищення влади і незаконну перешкоду мітингів. Датою його зникнення вказано 28 лютого 2014 року.

Шарія розшукує столична поліція за підозрою в свідомо неправдивому повідомленні про злочин. Згідно з інформацією на сайті МВС, правоохоронці вважають, що він зник 7 лютого 2012 року.

Анатолій Шарій фото: bigmir) net

По Шарію у слідства є судова ухвала про арешт, по Клюєву – про дозвіл на затримання з метою приводу.

Нагадаємо:

  • Українські державні банки не можуть повернути мільярдні борги братів Клюєвих з австрійських фірм.
  • В Австрії завершується процедура банкрутства компаній, пов’язаних з братами Сергієм і Андрієм Клюєвими, які переховуються від українського правосуддя в Росії.
  • Материнські компанії бізнес-структур Клюєвих зареєстровані у Відні, і їх кредитори, найбільшими з яких є українські державні банки, сподівалися отримати хоча б частину австрійських активів братів. Як з’ясувалося, позики були без серйозного забезпечення.
  • Як відомо, Клюєви побудували ряд сонячних електростанцій на півдні України за рахунок кредитів державних банків.
  • З початку березня 2014 року брати Клюєви потрапили під санкції ЄС. Виконавчий директор «Центру протидії корупції» Дарина Каленюк повідомляла, що слідчі дії щодо бізнесу Андрія і Сергія Клюєвих проводяться правоохоронними органами Австрії, Нідерландів та України.
  • У 2016 році повідомлялося, що керуюча компанія Activ Solar з австрійської реєстрацією Андрія і Сергія Клюєвих в сфері альтернативної енергетики, виявилася банкрутом. За даними видання Die Presse, борг компанії Клюєвих склав 503,4 мільйона євро.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine