Штаб ООС закликав зберегти мовлення українських ЗМІ на Донбас і Крим

Новини
Телерадіовежа на горі Карачун біля Краматорська Донецької області, відновлена в грудні 2016 р Фото: president.gov.ua

Командування ООС звернулося до Нацради з питань телебачення і радіомовлення із закликом якомога швидше відновити мовлення «Армія FM» та інших україномовних каналів на території Донецької, Луганської областей і АР Крим.

Про це повідомляє прес-служба штабу ООС.

«Командування та особовий склад операції Об’єднаних сил звертається до членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення із закликом якомога швидше ухвалити рішення щодо продовження дозволу на мовлення єдиної військової радіостанції «Армія FM», а також інших україномовних радіостанцій та телеканалів, що здійснюють мовлення на території Донецької та Луганської областей, а також Автономної республіки Крим», – йдеться в повідомленні.

У штабі зазначили, що україномовні телеканали і радіостанції в районі проведення ООС є одним з дієвих засобів протистояння інформаційній зовнішній агресії, яка вже шостий рік триває на окупованих територіях.

У зв’язку з цим наголошується, що через неприйняття Нацрадою рішень про продовження дозволів єдине військове радіо «Армія FM» вже 11 липня може втратити мовлення в Гірнику, Бахмуті і на Чонгарі, а з 2 серпня – в Маріуполі, Бахмуті, Волновасі, Слов’янську, Краматорську, Світлодарську і Попасній.

«Ми підкреслюємо, що інформаційний чинник боротьби не менш важливий, ніж збройний. «Армія FM» – невід’ємна складова частина нашого інформаційного фронту в боротьбі за український Донбас, Луганщину, Крим!», – заявили в штабі.

Командування ООС висловило надію, що під час наступного засідання члени Нацради ухвалять рішення і підтримають українських мовників в районі проведення операції Об’єднаних сил.

  • 17 березня в Херсонській області в селі Чонгар біля адмінкордону з Кримом відкрили 150-метрову телекомунікаційну вежу, яка забезпечить трансляцію українських телевізійних і радіосигналів на територію тимчасово окупованого півострова і на південні райони області.
  • З вишки запущено мовлення чотирьох українських радіостанцій: «Українське радіо» (100,7 МГц), радіо «Мейдан» (ТОВ «ТК «Атлант-СВ» г. Киев, 101,4 МГц), радіо «Крим.Реаліі» (ГО «Радіо кримських громад», 105,4 МГц), «Херсон FM» (ТРО «Софія», 107,8 МГц).
  • В кінці липня 2017 року Нацрада з ТБ і РМ назвала п’ять українських телеканалів, які перемогли в конкурсі і незабаром почнуть ефірне мовлення на окупований Крим з вишки на Чонгарі. Зокрема, ними стали: UA: Крим (НГТУ), Чорноморська телерадіокомпанія, ICTV, «5 канал» і «Прямий» (Тоніс). Аудиторію телеканалів складуть більше 200 тисяч кримчан.