У Німеччині судять громадянина за можливу співпрацю з терористами «ДНР»

У Німеччині судять свого 43-річного громадянина, якого підозрюють в участі в бойових діях наДонбасі на стороні терористичної «ДНР». Він знаходився на Сході України в період з 2014 до 2016 року. Підозрюваний заперечує, що воював.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Deutsche Welle.

Підсудний стверджує, що народився в СРСР, а його батько був українцем, тому приєднання до терористів «ДНР» підозрюваний назвав своїм «громадянським обов’язком».

Пізніше чоловік зазначив, що розчарувався в бойовиках.

Чоловік також заявив, що його навчили користуватися зброєю. Однак спочатку підозрюваний займався лагодженням зруйнованих газо- і водопроводів, так як раніше вже працював зварювальником. Лише згодом він потрапив до підрозділу охорони, але «ніколи не був на фронті».

Чоловіка заарештували після того, як він прилетів в аеропорт Ганновера. Його звинувачують у підготовці масштабного насильницького акту, який створює загрозу для країни, а також в порушенні закону про контроль над бойовими озброєннями. При цьому підозрюваного можуть засудити до умовного терміну.

  • Суд міста Пардубіце (Чехія) засудив чеського військовослужбовця Еріка Ешту, який брав участь у діяльності незаконних збройних формувань на окупованих територіях Донецької області, до трьох років ув’язнення умовно, із відтермінуванням вироку на чотири роки та позбавленням військового звання.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine