Біля Верховного суду РФ затримали понад 50 активістів, які прийшли підтримати засуджених кримських татар

У Москві біля Верховного суду РФ поліція затримала понад 50 активістів, які прийшли підтримати чотирьох кримських татар, громадян України Енвера Мамутова, Ремзі Меметова, Зеврі Абсеітова і Рустема Абільтарова, незаконно засуджених російським судом до тривалих термінів ув'язнення у «справі Хізб ут-Тахрір».

Фото: Facebook Саша Крыленкова

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні, 11 липня 2019 року, проходить розгляд апеляційної скарги на вирок у «справі Хізб ут-Тахрір» (перша Бахчисарайська група) у Верховному Суді РФ в місті Москва. Під будівлею суду були затримані і завантажені в автозаки понад 50-ти осіб, які приїхали висловити свій протест у зв’язку з незаконними арештами», – йдеться в повідомленні.

Фото: Facebook Лутфие Зудиева

За інформацією активістів, зараз затримані перебувають в ОВС Таганський.

Нагадаємо:

  • 10 липня у Москві на Красній площі поліцейські затримали сім учасників пікету, які протестували проти переслідування кримських татар за релігійною і національною ознакою в окупованому Криму. Більшість учасників акції – родичі затриманих і засуджених кримських татар. Акція була приурочена до розгляду апеляційної скарги на вирок фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», яке відбудеться 11 липня у Верховному суді РФ.
  • 11 липня в Москві Верховний суд РФ розгляне апеляційну скаргу на вирок чотирьом кримським татарам, громадянам України Енверу Мамутову, Ремзі Меметову, Зеврі Абсеітову і Рустему Абільтарову, незаконно засуджених російським судом до тривалих термінів ув’язнення 24 грудня 2018 року у «справі Хізб ут-Тахрір».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine