Всіх затриманих в Москві біля суду кримських татар відпустили, їм загрожує адмінштраф

У Москві пізно ввечері 11 липня відпустили з відділень ОВС всіх 46 кримських татар, які були затримані вранці біля Верховного суду РФ. На них склали адміністративні протоколи.

Фото: Facebook Лутфие Зудиева

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність» передає Центр журналістських розслідувань.

«Всі затримані кримські татари вийшли з відділень Міщанського і Таганського ОВС. Їм ставиться ст. 202.2 ч. 5 КоАП РФ, що передбачає штраф в розмірі від 10 000 до 20 000 рублів», – йдеться в повідомленні.

На затриманих активістів поліцейські склали адміністративні протоколи за ч.5 ст.202.2 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ (порушення учасником публічного заходу встановленого порядку проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування).

«За попередніми даними нам відомо, що судові засідання з розгляду цих протоколів повинні відбутися 29 червня. Ми маємо намір бути присутнім, відстоювати позицію затриманих», – повідомив адвокат Рустам Мацов у відеокоментарі, опблікованому «Кримськю солідарністю».

Нагадаємо:

  • 11 липня у Москві біля Верховного суду РФ поліція затримала понад 50 активістів, які прийшли підтримати чотирьох кримських татар, громадян України Енвера Мамутова, Ремзі Меметова, Зеврі Абсеітова і Рустема Абільтарова, незаконно засуджених російським судом до тривалих термінів ув’язнення у «справі Хізб ут-Тахрір».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine