Експерти назвали лідерів в регіонах за наявністю «джинси» в онлайнмедіа

Найвищий рівень «джинси» серед регіональних онлайнмедіа зафіксовано на Тернопільщині (13%) , Одещині (7% ) та Херсонщині (6,5%). Найменшу кількість замовних матеріалів виявили у Хмельницькій (0,5) та Рівненській (1%) областях.

Такими є результати дослідження Інституту масової інформації, оприлюднені на прес-конференції, повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань.

Дослідження було проведено серед інтернет-видань у 22 регіонах України. Результати показали, що головними замовниками «джинси» були місцеві кандидати.

«Тут картина дещо відрізняється від загальноукраїнських. Майже половина матеріалів з ознаками замовності стосувалася діяльності мажоритарників або місцевих політиків», – зазначила керівниця аналітичного відділу Інститут масової інформації Олена Голуб.

Друге місце серед замовників «джинси» в регіонах посіла партія «Опозиційна платформа – за життя». Третє – партія чинного президента Володимира Зеленського «Слуга народу». І четверте місце – партія Петра Порошенка «Європейська солідарність».

Олена Голуб, керівник аналітичного відділу Інститут масової інформації фото: investigator.org.ua

За результатами дослідження, у Східній Україні переважають замовні матеріали про «Опозиційний блок».

У південних регіонах переважають конкуренти «Опозиційного блоку» – партія «Опозиційна платформа – за життя». На Західній Україні лідирує партія «Європейська солідарність». І в центральних областях два лідери – замовники, це партія «Слуга народу» та «Опозиційна платформа – за життя».

Кількість матеріалів з ознаками замовності в українських онлайнмедіа під час парламентської кампанії зросла вдвічі в порівнянні з президентською, заявили експерти.

Нагадаємо:

  • 20 травня новообраний президент Володимир Зеленський на інавгурації заявив, що розпускає Верховну Раду України восьмого скликання. 
  • Позачергові вибори до парламенту призначені на 21 липня.
  • У дострокових виборах до Верховної Ради України беруть участь 22 партії. Станом на 26 червня ЦВК зареєструвала 21 партію, однак після рішення Верховного суду України 29 червня Центрвиборчком також зареєстрував партію «Рух нових сил Михайла Саакашвілі».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine